צילום: דוברות המשטרה

בשעות הבוקר נפרסו השוטרים בניידות גלויות וסמויות וביצעו בדיקות לעשרות כלי רכב כבד, במטרה לאתר ולהוריד מהכביש רכבים המסכנים את הנהג וכלל משתמשי הדרך. במהלך הפעילות נרשמו כ-80 דו"חות תנועה, כאשר רוב האכיפה בוצעה נגד משאיות שחלקן הובילו מטענים.

להלן פירוט חלק עיקרי מהעבירות שנאכפו:

15 דו"חות נרשמו לנהגים שנעו עם ליקוי תקינות במשאיות.

4 משאיות שהובילו מטען ייתר, הופסקה נסיעתן עד להורדת המטען העודף ונגד הנהגים נרשמו דו"חות בהתאם.

8 משאיות שהובילו מטען באופן לא חוקי, הופסקה נסיעתן ונגד הנהגים נרשמו דו"חות בהתאם.

בתוך כך, נרשמו דו"חות על שימוש בנייד וכן מעבר של משאית באור אדום. בסיכום הפעילות נפסל רישיון הנהיגה של 2 נהגים ו-5 משאיות הושבתו בגין העבירות שצויינו.

אירוע ראוי לציון:

נתפס נהג משאית המוביל מטען החורג ממידותיו בצורה שמסכנת משמעותית את הנהגים

הובלת מטענים בכבישים ע"י משאיות, לעיתים דורשת פיקוח ואישורים המסדירים את תנועת המשאיות על הכביש וזאת במטרה, לשמור על בטחון הנהגים ולמנוע פגיעה בנפש וברכוש.

במהלך הפעילות זיהו השוטרים משאית ארוכה מאוד המובילה מטען שעל פניו נראה חורג באורכו, השוטרים מיד עצרו את הנהג במטרה להפסיק את הסיכון.

בבדיקה של השוטרים התברר כי מדובר במשאית נתמך להובלת ציוד חריג הנהוגה על ידי תושב טייבה בן 45 המובילה מטען הדורש ליווי משטרתי צמוד.

לאחר שהשוטרים ביצעו מדידות של המטען נמצא כי אורך הרכב כ- 21 מטר וגובהו מעל 5 מטר, מה שמחייב עפ"י החוק ליווי משטרתי של אותו מטען כפי שניתן לראות בתמונות.

כאמור, נגד הנהג נרשם דו"ח בגין הובלת מטען שלא עפ"י החוק. במעמד רישום הדו"ח הנהג חתם על מסמך בפני השוטר כי יודע שאינו יכול להמשיך בנסיעה עד שהליווי יוסדר.

כעבור זמן קצר נראה הנהג שוב מזלזל בחוק וממשיך בנסיעה ללא ליווי עם המטען. הפעם הנהג עוכב לחקירה ושוחרר, ובימים הקרובים יוגש נגדו כ"א.

נסיעה עם מטען ללא אמצעי בטיחות כנדרש בחוק עלולה להוות סיכון ממשי לציבור משתמשי הדרך, משטרת ישראל תמשיך לאכוף באופן נחוש עבירת מסכנות חיים ותיצור שינוי בתרבות הנהיגה ציינו במשטרה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]