המזוט צף אל פני השטח

בעקבות חשש שמזוט דלף לתוך צינור הובלת מים לאזור התעשיה הצפוני - נאסר על העובדים לשתות או לשטוף ידיים במים שזורמים בברזים.

החשש עלה לאחר פיצוץ בקו מים תת קרקעי, כאשר המים הזורמים הביאו להצפת המזוט אל פני הקרקע. צוות של חברת מ.י.ש הוזעק למקום עוד באותו היום כדי לשאוב את המזוט שצף אל פני השטח.

צוותים של הגנת הסביבה ואיגוד ערים הוזעקו אף הם למקום והחלו בבדיקה האירוע, כאשר אופן הטיפול היה בבחינת פינוי הקרקע המזוהמת. אולם הבוקר (ב') התברר כי בעקבות חשש שהמזוט חדר אל קו המים, נאסר השימוש במים באזור התעשייה הצפוני לשתיה ושטיפת ידיים, זאת עד לתיקון הצינור וקבלת תוצאות מעבדה.

מתאגיד יובלים נמסר:

"פעילות מקצועית של יובלים אשדוד הובילה לטיפול מיטבי בזיהום באזור התעשייה הצפוני. ביום חמישי אירעה תקלה בצנרת מים באזור התעשייה הצפוני של אשדוד.

צוות מקצועי של יובלים אשדוד הגיע באופן מיידי לשטח וגילה כי בסמוך לתקלה קיים זיהום של שמנים. נציגי התאגיד דיווחו על כך למשרד הבריאות, רשות המים והמשרד להגנת הסביבה.

בכדי למנוע זליגה של השמנים לצנרת המים הוגבלה צריכת המים לשימושים סנטיריים ותעשייתים בלבד וזאת לאחר דגימות מים שביצע התאגיד בפיקוח משרד הבריאות. במקביל נשלחה דגימה למעבדה מיוחדת של משרד הבריאות- אשר תוצאותיה עתידות להתקבל בתוך שעתיים.

על פי הערכת התאגיד, עם קבלת התוצאות ניתן יהיה לספק מים.

נציגי המשרד ציינו את הטיפול המקצועי והמיטבי של צוות יבולים בראשות המנכ"ל שלמה אטיאס באירוע. יצויין כי בכדי לאפשר אספקת מים מהירה - התקין התאגיד כבר ביום חמישי צנרת המים חדשה - כאשר הצנרת הישנה תשמש אך ורק לגיבוי בעת הצורך. בנוסף הציבו בתאגיד עוקבי מים ברחבי אזור התעשיה לשימוש העובדים במקום. הדבר התאפשר היות והתאגיד ערוך מראש למקרים של טיפול מהיר מקצועי ויעיל בתקלות ובכלל זה החלפת צנרת, וזאת מתוך ראייה אסטרטגית ניהולית של התאגיד לאספקת מים והולכת שפכים ברמה גבוהה באשדוד".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]