צילום: אשדוד נט

עד לאחרונה התגורר א' (שם בדוי) בבית של אימו יחד עם בן זוגה, אך השלושה לא הסתדרו אחד עם השני לדבריו, בלשון המעטה. לפני מספר שנים הוא נפצע בכתפו ובמשך כמעט שבעה חודשים לא יצא את מיטתו. בעקבות טיפול שגוי לדבריו, נותרה לו נכות לכל החיים. כעת, הוא מקבל קצבת נכות חודשית זעומה מביטוח לאומי ואינו עובד.

הוא נוטל לדבריו תרופות בעלות עוצמה רבה ובנוסף עליו לקבל טיפולי פיזיותרפיה. לכאורה הוא נראה בריא לחלוטין, אולם הוא מסביר, כי מאמץ פיזי קל עלול לגבות ממנו מחיר כבד מאוד ולרתק אותו למיטה - אם אפשר לקרוא לשק השינה באוהל כך. לפני שנים בודדות הוא התגרש ובנו בן ה-7 מידיי פעם מגיע לבקרו באוהל, הלילה אולי אפילו יישאר לישון אצלו. לדבריו, גרושתו יודעת על מקום מגוריו החדש ואפילו מסייעת לו במזון פעם בפעם.

כך מצא עצמו א' מרים את ידיו בתחושה שהחיים גברו עליו. באוהל זוגי קטן ומוסווה, באחד הפארקים בעיר, כשבחוץ החורף הקר, ללא מים וללא הכנסה מספקת בכדי לנהל אורח חיים נורמלי וראוי. הוא מספר כי מידיי יום הוא מבקר בבית תמחוי לא רחוק מהיכן שמיקם את אוהלו, אשר מסייע לעניים ומחלק מנות חמות לארוחת צהריים.

צילום: אשדוד נט

א' טרם העז לפנות לעזרה. כנשאל האם הוא מקבל סיוע מהרווחה, לא הבין כלל במה מדובר וביקש שלא ליצור עימם קשר מחשש שידרשו ממנו לפנות את האוהל שהפך לביתו החדש.  מדובר באדם פשוט וצנוע מאוד שמאמין בטוב ומנסה להתרגל למצב החדש.

בכדי להבין זאת למשל: כשנשאל, במה אפשר לעזור? הוא ענה: "מחמם את הלב שיש אנשים כמוכם, אם אפשר רק מים כי אין לי מאיפה להביא". הכוונה שלו הייתה למים - מים לשתייה! ככל שהשיחה נמשכה החל א' קצת יותר להיפתח וכעת אנו מביאים אליכם בשמו את הסיפור, בתקווה שיחד נוכל לעזור לו לעמוד על הרגליים.

אז איך אפשר לסייע?
לפני הכל -
דרושים מגורים נורמליים, אינו יכול להישאר לגור באוהל בקור הזה. כסף לשכירות ולאחזקת דירה אין לו לבינתיים, מה שאומר שיש צורך בתרומה של יחידה/חדר או לחילופין אירוח ארוך טווח בעדיפות לחדר נפרד בכדי למנוע את המבוכה.

מעבר לכך: מקום עבודה שיכול לעבור איתו את התהליך הנחוץ. הוא מעוניין לעבוד, אך חושש לבריאותו. הוא מסביר שיכול לעבוד 4-5 שעות ביום בעבודה שאינה פיזית, וגם אז לבחון את התאמת העבודה בסבלנות והקשבה יתרה.

עד אז וחשוב ביותר: תרומות של כסף יכולות להועיל מאוד למצב, תרומות של מזון – בעדיפות לארוחה טריה לאותו יום, מפני שאין לו היכן לאחסן את המזון.

מעיריית אשדוד נמסר: "עוד טרם פרסום הכתבה טופל המקרה. הגיעו למקום מטעם משרד הרווחה, הילד נמסר לאימו ולאב הוצעו מספר אפשרויות לינה, על אף זאת הוא סירב להתפנות. הרווחה תמשיך לעקוב ולטפל במקרה."

לסיוע ולפרטים נוספים נא לשלוח  הודעת וואטסאפ למספר 052-8024431 (שמואל)