צפוף בכבישים

לפני תשעה חודשים זכתה חברת קאר טו גו במכרז להפעלת מיזם "רכב שיתופי" באשדוד. בהודעה שהוציאה החברה מיד עם זכייתה נכתב כי המיזם צפוי להתחיל לפעול ביולי 2018. 

בפניה לחברה בעמוד הפייסבוק שלה, מציינים נציגיה כי מועד הפעלת המיזם באשדוד צפוי להיות ברבעון הראשון של 2019. בעיריית אשדוד מציינים כי תוך חודשיים שלושה כבר יחל לפעול המיזם - באיחור מה מהמועד עליו הכריזו בעת ההודעה על הזוכה במכרז.

המיזם, שאמור לפעול גם בשבת, הצליח לעורר כעס בקרב הציבור החרדי. במכתב פתוח שפורסם בעיתון החרדי המודיע, אחד הסעיפים עסק במכרז הרכב השיתופי באשדוד.

למכתב הפתוח כנסו כאן!

מיזם רכב שיתופי צפוי לפעול באשדוד תחילה עם 50 כלי רכב, שיפוזרו ברחבי העיר, ובהמשך צפוי לעלות מספר כלי הרכב ל-100. השירות יפעל 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע, דהיינו גם בשבת ובחג.

מיזם הרכבים השיתופיים של CAR2GO הוקם לפני כ-10 שנים בתל אביב במטרה לצמצם את בעיות החניה וזיהום באוויר בעיר. מאז המיזם התרחב גם לגבעתיים, רמת גן, רעננה והרצליה והצליח לשנות את הרגלי הנסועה של אלפי משתמשים באופן קבוע בשירות מידי חודש.

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: "עיריית אשדוד קידמה את המכרז ואכן יש זוכה, איתו מתבצעת עבודת הכנה מקיפה על מנת לקבוע את מתכונת ההפעלה ופיזור הרכבים באופן האופטימלי עבור תושבי אשדוד. עבודה זו נמצאת לקראת סיום ואנו מעריכים שהמיזם יופעל בתוך כחודשיים שלושה".

כזכור, בנוסף למיזם הרכב השיתופי, בעיריית אשדוד קידמו גם מיזם אופניים משותפים, בדומה למיזם בתל אביב. טרם ברור מה עלה בגורל המיזם, ומתי הוא צפוי להתחיל לפעול.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]