מסקר חדש של עמותת אור ירוק שבוצע באמצעות מכון הסקרים "מאגר מוחות", עולה כי כמעט כל נהג שני מתושבי אזור הדרום קורא או מקליד הודעות בנייד תוך כדי הנהיגה, זאת בזמן שמרבית הנשאלים (88%) מסכימים שלקרוא או לכתוב הודעה בנהיגה זה מסוכן במידה רבה ואפילו במידה רבה מאוד.

בקשר לשיחות טלפון, 44% מהנשאלים העידו כי לעיתים הם מדברים בטלפון הנייד ללא דיבורית, זאת בזמן ש-81% מהם חושבים שדיבור בנייד ללא דיבורית בנהיגה הוא מסוכן במידה רבה או רבה מאוד.

עוד עולה מהסקר כי 87% מתושבי אזור הדרום חושבים שלגלוש באינטרנט בנהיגה זה מסוכן במידה רבה או רבה מאוד, כאשר 71% חוששים להשתמש בנייד בנהיגה בעקבות הגברת האכיפה המשטרתית בנושא.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "מדינת ישראל נכשלת שנה אחר שנה בצמצום השימוש בטלפון הסלולארי בנהיגה וזאת למרות שרוב מוחלט של הציבור מבין שמדובר במעשה מסוכן. המציאות העגומה היא שמעבר לאכיפה משטרתית חלקית אין החמרה בענישה או עידוד ושילוב של פתרונות טכנולוגיים. אם במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חושבים שמדובר בתופעה הכי מסוכנת בעולם הבטיחות בדרכים עליהם להכריז מלחמת חורמה בנהגים המסמסים ולהעלות את הנושא לראש סדר העדיפויות שלהם".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]