צילום: עופר אשטוקר - אשדוד נטפרויקט הגל הירוק בעיר, במהלכו שתי השדרות המרכזיות בעיר (מנחם בגין ושדרות הרצל) עברו מהפך ונתיבי תחבורה יועדו לאוטובוסים בלבד - תקוע! כפי שפרסמנו לפני מספר חודשים, על אף שעבודות התשתית הסתיימו זה מכבר, אין מועד להפעלת הפרויקט בעיר. 

כך זה נראה אחרי העבודות על הגל הירוק

עיקר המחלוקת בין ראש העיר למשרד התחבורה הוא על האוטובוסים בעלי קיבולת גדולה, שינועו בנתיבים הייעודיים ויחצו את העיר מקצה לקצה בתוך דקות. ראש העיר כבר הצהיר בעבר כי לא ייאפשר את הפעלת הפרויקט אם לא יופעלו אוטובוסים חשמליים שאינם מזהמים את האוויר. 

מהמידע שהגיע לאשדוד נט עולה כי במשרד התחבורה מנסים למצוא את התקציב לייבוא האוטובוסים, שעלותם נאמדת במעל למיליון שקל לאחד. בינתיים הוצבו תחנות אוטובוס בצירי התנועה, שלד בלבד. שאר הטכנולוגיות טרם הובאו ונראה שהעבודות הופסקו בעת הזו.

אחד התמרורים על עמוד בכניסה הדרומית

למרות שהפרויקט לא הופעל, תמרורים ושלטים המורים על מסלול לאוטובוסים בלבד הוצבו לאורך שדרות מנחם בגין, מהכניסה לעיר ועד ההצטלבות עם שדרות בני ברית. במצב זה, על אף שהפרויקט לא פועל, נאסרה למעשה נסיעת מכוניות פרטיות וכלי רכב אחרים בנתיב זה, ומי שעשה כן הסתכן בדו"ח.

בימים האחרונים הוסרו כל השלטים והתמרורים בנתיבי הגל הירוק מהכניסה לעיר ועד שדרות בני ברית. למעשה, מרגע הסרת התמרורים והשלטים, הנתיב הופך לנתיב תחבורה לכל כלי הרכב! 

כבר אין תמרורים על נתיב לתחבורה ציבורית

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]