נדב בוחניק ז"ל

שבועיים עברו מאז אותו יום שזעזע את תושבי אשדוד, במהלכו נדקר למוות נדב בוחניק ז"ל. ימים בודדים לאחר האירוע המשטרה שמה את ידה על החשודים במעורבות ברצח כשהחשוד המרכזי הוא אלפסי בן ה-21. הבוקר (שני) בבית המשפט אשקלון הוארך מעצרו עד ל-02.03. בדיון להארכת מעצרו ציין בא כוחו כי אלפסי אינו קושר את עצמו לאירוע.

על פי החשד, אלפסי פגע בבוחניק בשעה שרכב על אופנוע ברחוב מונטפיורי בעיר ולאחר מכן דקר אותו ונמלט. בתחילה המשטרה הוציאה צו איסור פרסום לגבי זהותם של החשודים ופרטי החקירה, אלא שעוד ביום הרצח, נראה כי כל הסובבים ידעו בדיוק מה קרה שם ומה הוביל לרצח הנורא.

אלפסי, החשוד ברצח, מובא להארכת מעצר. צילום: הדר פדידה

המשפחה והחברים כולם סימנו עוד באותו היום את אלפסי שלימים כאמור נעצר כחשוד המרכזי, כאילו היה בידיהם המידע שהוא עלול לפגוע בבוחניק ויותר מכך- אף מתכנן לעשות זאת. כשעה בלבד לאחר האירוע, אחותו של בוחניק פרסמה ברשת החברתית את תמונתו של אלפסי כשהיא מאשימה אותו בריש גליי בתור רוצח אחיה. אימו אף היא עשתה כך בימים שלאחר מכן.

מדאיגה יותר העובדה שמשפחתו של בוחניק – כך לדברי החברים – פעלה בניסיון להשכין שלום בין השניים ואף פנתה לאביו של אלפסי, שנחקר אף הוא במשטרה, על מנת ליישב את הסכסוך.

זירת האירוע. צילום: אשדוד נט

הכתובת הייתה על הקיר

על פי עדויות של חבריו של בוחניק ז"ל, בינו לבין אלפסי היה סכסוך שהחל לפני כעשרה חודשים, ומה שהחל לכאורה כוויכוח "סתמי" בבר באשדוד, גלש על פי החשד לדקירות ולפציעתו של בוחניק על ידי אלפסי.

בוחניק פונה לבית החולים ונפתחה חקירה, אלא שבחדר החקירות הוא נמנע להעיד כנגד אלפסי שנעצר על ידי המשטרה, והתיק נסגר מחוסר ראיות. לפי המשטרה, בוחניק לא שיתף פעולה ולכן לא היו די ראיות מבחינת הפרקליטות להגיש נגד אלפסי כתב אישום והוא שוחרר.

על פי עדויות של חברים, בוחניק - לכאורה - לא נשאר חייב ומספר חודשים לאחר האירוע הוא הצית, על פי החשד, את רכבו של אלפסי. המשטרה עצרה את בוחניק באותם ימים כחשוד בהצתה, אלא ששוב הפעם התיק נסגר מחוסר ראיות ובוחניק שוחרר לביתו.

רכבו השרוף של אלפסי. קרדיט: Hovo

לדברי החברים, השניים לא העידו אחד כנגד השני בחקירות השונות נגדם מפאת ה"כבוד" ויש מי שיאמר בשל "ענייני אגו".

הסכסוך בין השניים הלך והחריף. לפי החברים, בוחניק קיבל לפני הירצחו מסרים שאלפסי נמצא בעקבותיו כדי לשים סוף לסיפור וחשש שזה עלול לפגוע בו כהוגן, וחמור מכך - היו גם מי שהכירו בחששותיו אלו.

אלא שלא די בכל אלו בכדי לנקוט פעולת מנע או לפחות להתריע את הגורמים הרלוונטיים לו רק בפני החשש שאסון עתיד לקרות. הסכסוך בין השניים נמשך תקופה ונראה כי רבים ידעו על כוונותיו של אלפסי לפגוע בבוחניק, אולם ספק אם הם תיארו לעצמם שהדבר ייגרר לרצח של ממש.

כך, על אף הנורות האדומות שנדלקו וסימנו כי משהו רע עתיד להתרחש - קרה הגרוע מכל. האם לא היה די בכל אלו כדי למנוע את האסון?

תומר אלפסי - החשוד ברצח

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]