נחל לכיש אבי רוקח

בעקבות אתרים ארכיאולוגים

מסלול היסטורי וארכיאולוגי המשלב בין עבר הווה ועתיד , טיול בחלקו הדרומי של העיר נפגוש את הכיכר השנייה בגודלה בארץ נבקר במיצדית המוסלמית ששימשה לאיתות והעברת מסרים, נשמע את סיפורי ההישרדות של חיל המצב המוסלמי ונקנח בהליכה בחול הרך והנעים.

שישי 8.3 | בשעה 10:00 - להרשמה לחצו כאן

בעקבות בעלי חיים מקראיים:

שניים שניים מכל מין…" אלו בעלי חיים היו בתיבה של נוח? מה הם אכלו? אלו קולות הם השמיעו.. מי נוער ומי נוחר? מי מילל ומי נוהם? האם יש בעלי חיים שנכחדו והושבו לטבע חזרה? מי החיה הראשונה המופיעה בתנ"ך ומה הקשר בין יונה, גבעה ושלום. כל זאת ועוד בסיור מרתק לאורך נחל לכיש.

שישי 8.3 | בשעה 10.00-  להרשמה לחצו כאן

ציפרות בנחל לכיש - 
לטייל בטבע עם משקפת, להכיר את בעלי הכנף בנחל לכיש, ובעזרת מגדיר ציפורים להגדירם. סיור מחקרי וחוויתי הלוקח אותנו לריאה הירוקה של העיר. הסיור יתחיל בפארק אתגרים בכניסה הראשית הליכה לאורך הנחל בגדה הדרומית . נחפש ציפורים נודדות ונשארות נזהה ונצלם אותם.

שבת 16.3 | בשעה 16:00 להרשמה לחצו כאן

סיור מטעמים ומאכלי עדות:

סיור קולינרי שיוביל אתכם למסע מרתק מסביב לעולם דרך התבשילים התרבויות והמנהגים השונים. בסיור נאכל פלאפל מהמטבח הישראלי, בטטה ווארה מהמטבח ההודי ,קוסקוס מהמטבח הצפון אפריקאי, פיש אנד צ'יפס מהמטבח האנגלי, גבינות ממקומות שונים בעולם ולקינוח מכל טוב מפירות ארצנו. כמו כן תוכלו להנות מאומנות הגרפיטי הצובעת את קירות העיר בצבעוניות מיוחדת.

יום חמישי ה 14/3 - להרשמה לחצו כאן

סיור קסם על המים 

סיור מרתק לאורך חופו הצפוני של אשדוד לשפך נחל לכיש בו נגלה עולם קסום של בעלי חיים ימיים ויבשתיים, נתוודע למגוון האקולוגי הרחב, נמשיך ונטייל בפארק לכיש, טיילת מזמינה לאורכו של הנחל, מנקודת תצפית הגבוהה ביותר באשדוד נספר את סיפורה של הגבעה – 'גבעת יונה- ונסיים בגן ע"ש אלישבע אשתו של לוי אשכול.

שישי 15.3 | בשעה 10:00 - להרשמה כנסו כאן

סיור מבקרים בנמל אשדוד

סיור ייחודי במהלכו תוכלו לראות מקרוב את הפעילות בנמל, היקפה והשפעתה על הכלכלה הישראלית ובכלל: סרטים ייחודיים על ההיסטוריה ופעילות הנמל, משחקים לכל המשפחה, אמצעי המחשה אינטראקטיביים, סיור רכוב בנמל ועוד המון הפתעות!

*הביקור במרכז המבקרים ללא תשלום ומתאים למבוגרים ולילדים מגיל 9 ומעלה | הרשמה מראש בלבד |  מס' המקומות מוגבל, עד 4 נרשמים לאדם (כל הקודם זוכה).

שישי 29.3 | בשעה 9:00 - להרשמה כנסו כאן

סיור נוסטלגי ברחוב הראשונים
הרחוב הראשון של אשדוד מספר את סיפורן של 22 משפחות מצפון אפריקה. בסיור הנוסטלגי נגלה עיר שצמחה מן החולות ונבראה מחלומות, על יזמים חולמים ומגשימים, על עבודה עברית ועל הקשר בין הבריטים ליונה הנביא נטייל לאורכו של רחוב הראשונים נבחין במבני הקליפורניות ולמה הם שימשו. נטייל בין בתי הכנסת הראשונים ונשמע את סיפור

סיור שקיעה בדיונות 

אין יותר מרהיב וצבעוני משילוב של טיול בחולות הזהובים, התפלשות בדיונה הגדולה ותצפית יפה על העיר אשדוד כשהיא נצבעת בצבעים החמים של שקיעה קייצית. בסיור נחפש עקבות של בעלי חיים ונשמע אודותם, נכיר את הצמחים החוליים והבוסתנים העתיקים נתגלגל בהנאה בחול הרך ונשחק במשחקי אור וחושך.

פסלים ואדריכלות

בסיור אדריכלות ופיסול נכיר את סיפוריה של העיר שצמחה מן החולות דרך חזונות וחלומות של בוניה ודרך אלו שבונים ועושים אותה למה שהיא עד היום. ננוע בין עבר הווה ועתיד. בסיור נכיר מבנה ירוק המואר באור טיבעי. זנב כריש או ספינה טרופה, מבנה יחודי ומרתק. והיתכן שגג הזכוכית של הלובר הפריזאי עבר לאשדוד? 

בעקבות חפירות ארכיאולוגיות

מסלול היסטורי וארכיאולוגי המשלב בין עבר הווה ועתיד , טיול בחלקו הדרומי של העיר נפגוש את הכיכר השניה בגודלה בארץ נבקר במיצדית המוסלמית ששימשה לאיתות והעברת מסרים, נשמע את סיפורי ההישרדות של חיל המצב המוסלמי ונקנח בהליכה בחול הרך.