משפוט של שחקן מ.ס אשד יצחק אספה ממשיך להתנהל בבית המשפט המחוזי בת"א. בראשון בבוקר הגיע הנער הצעיר שהרכבי את ארי נשר ז"ל על אופניו.

הדיון נפתח בהתייחסות לבקשתו של עורך הדין כפיר דור, לשחרור מייצוגו של אספהעורך הדין ביקש להתפטר מהתיק לאחר שעל פ]י הדיווחים התגלו חילוקי דעות בינו לבין הקבוצה והשחקן, בינתיים דור ממשיך לייצג את השחקן.

השופט צבי גורפינקל הגיב לבקשה: "נכון לעכשיו אני לא מאשר את השחרור מהתיק, לפחות עד הדיון הבא.

וחשוב לציין שאני לא אתן להתחיל את התיק מחדש כי החליפו סנגורים. חשוב שהעו"ד הבא ידע בדיוק למה הוא נכנס".

לאחר מכן גורפינקל פנה לקטין שהיה נראה נסער ומוטרד: "אל תפחד. אתה נמצא במעמד של עד, אין לך מה להיבהל. אף אחד לא רוצה לעשות לך דברים רעים, רוצים לבדוק מספר עובדות בעזרתך.

יכול להיות שהפרקליטות תחליט להגיש נגדך כתב אישום, אבל זה לא קשור לזה ויש לך את הזכות לא לענות על שאלות שעלולות להפליל אותך. לכן כל שאלה שאני ארגיש או אחשוב שעלולה להפליל אותך - אני אעצור אותה".

צילום: איציק בלינצקי, באדיבות אתר ONE

הקטין סיפר: "אני זוכר שהייתי למטה עם חבר שלי, באנו לצאת עם האופניים. זה הדבר האחרון שאני זוכר מהערב הזה. את התאונה אני לא זוכר. הדבר הבא שאני זוכר זה את בית החולים". לשאלה האם הוא זוכר שנחקר בבית החולים, הקטין ענה בשלילה.

עו"ד דור הגיש בפני הקטין את טפסיו הרפואיים מערב תאונת הדרכים בה מצוין כי בדמו היו 0.7 מיליגרם של אתנול בדמו.

כלומר - הנערים היו שתויים בערב התאונה. "אני לא זוכר לגבי הבדיקות ולא זוכר אם היחידה החוקרת שאלה אותי אם שתינו או השתמשנו במשהו אחר", אמר הקטין.

יש לציין כי הנערים בילו באותו הערב במסיבה בבית של ידידה משותפת של השניים ויצאו ממנה ככל הנראה שיכורים.

בסיום הדיון, אם הנער התייצבה מול המצלמות: "יש הרבה חוות דעת וראיות שחסרות שמטילות את האשמה על הנהג השיכור והדורס. המשטרה העלימה ראיות. עצרנו את העתירה לבג"ץ על מנת לאסוף ראיות".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]