לשמעון פורטל, מפקד תחנת המשטרה באשדוד, נמאס מכך שכל אחד מרגיש שהוא יכול לכתוב איזו תגובה שהוא רוצה ברשת, להאשים מפקדים ושוטרים בשחיתות, לפגוע בשמם ללא כל ביסוס. אז הוא החליט לעשות מעשה, ובעקבות תגובה משמיצה נגדו ברשת, הוא החליט שהפעם הוא לא מוותר.

זה התחיל בתגובה שכתב תושב העיר בעמוד הפייסבוק של העירייה, בתגובה לפוסט שעלתה העירייה על נתוני הפשיעה בעיר. התושב שפורטל מקבל מעטפות של כסף, תוך כוונה להדביק לפורטל מעשי שחיתות. הרקע לתגובה הייתה אי שביעות רצון של התושב מטיפול כלשהו של מפקד התחנה בעניינו.

פורטל החליט כלו כל הקיצים והגיע הזמן שמי שמשמיץ, ישלם. הוא תבע את התושב בבית המשפט בגין לשון הרע ופגיעה בשמו הטוב. פורטל דרש פיצוי של עשרות אלפי שקלים. כאשר הבין התושב כי חצה את כל הקווים וכעת הוא עתיד לשלם פיצוי משמעותי למפקד, הוא התחנן לפורטל שלא ימשיך בתביעתו. ליבו של פורטל נכמר על התושב ומשפחתו, והוא החליט לעצור את התביעה, להסתפק בהתנצלות התושב וכיסוי הוצאות המשפט שהוציא עד כה.

כך כתב פורטל בפייסבוק על התביעה:

"אני לא כותב פוסטים אבל הפעם משתף כדי שיבינו כולם הקלות הבלתי נסבלת של השמצה ברשת. לפני מספר חודשים העלה פוסט ראש העיר אשדוד ד״ר יחיאל לסרי,  על כך שהצגתי בפני המליאה את נתוני משטרה. באחת התגובות תושב העיר כתב כי אני מקבל מעטפות של כסף!! (כתב כי לא היה מרוצה מהחלטה של המשטרה. מפאת פרטיותו לא אפרט).
החלטתי שאני לא מוותר ותבעתי אותו אזרחית .
הנתבע, שהבין את המשמעות, התחנן בפני והביע צערו -״לא התכוונתי״.
רחמתי עליו ועל משפחתו והסתפקתי רק בהוצאה האישית שלי על סך 5,000 ש"ח (במקום עשרות אלפי שקלים).
חברי השוטרים/קצינים לא לוותר."