יצחק אספה בדיון הארכת מעצרו (צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE)

אחרי כשבועיים של מעצר מאחורי סורג ובריח וכשבועיים נוספים של מעצר בית, עורך דינו של יצחק אספה שחקנה של מ.ס אשדוד ביקש לשחררו, אך השופט, עלאא מסראוואה, הסביר כי על אף שקיימות הסגות בהתנהלות היחידה החוקרת, בית משפט המחוזי קבע כי קיימת עילת מסוכנות. בזמן הזה תתבקש משטרת ישראל למצות את החקירה.

לשחקן מ.ס אשדוד מיוחסות עבירות של הפקרה, שיבוש והעלמת ראיות. עורך דינו של אספהכפיר דור, אמר בביהמ"ש: "מאז ששוחרר התפתחה החקירה לכיוון אחר בו אדם אחר אחראי לגרימת התאונה.

אין ספק המסוכנות של יצחק היא בתעבורה בלבד". דור השווה את  המקרה לתאונה של עוביידה חטאב, שחקן סכנין, "בעניין דומה, בעבירה דומה וזהה לחלוטין, שוחרר השחקן ללא תנאים".

בדיון שנערך בשבוע שעבר, נחשף שלשם הארכת מעצרו, פעולות החקירה אותן מבקשת המשטרה לבצע זהות לבקשות הארכת המעצר האחרונות.

אחת הסיבות לכך ככל הנראה היא יציאתה של היחידה לנופש באילת בן יומיים - בהם לא ביצעה פעולות בעניינו של אספה. בנוסף, לא הגיעה המשטרה לדיון עם כלל המסמכים הנחוצים.

השופט איתן קורנהאוזר העביר ביקורת על היחידה והאופן בו מתבצעת החקירה: "קשה ללמוד על התנהלות היחידה החוקרת, שמאז שחרורו אינה עונה על הגדרת 'שקידה ראויה' זאת נוכח כמות פעולות החקירה שבוצעו.

אין לשכוח שמדובר בחירותו של המשיב, אך למרות זאת פעולות החקירה המבוקשות על ידי הפרקליטות עשויות לשפוך אור בנוגע לאותה סוגיה, דהיינו, מידת אחריותו של אספה לביצוע העבירה ביחס לגורמים מתערבים נוספים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]