מנכ"ל חברת נמל אשדוד יצחק בלומנטל

מנכ״ל חברת נמל אשדוד, יצחק בלומנטל, השתתף היום בוועידת התחזיות של העיתון ״כלכליסט״.

 בלומנטל הדגיש כי 2019 תהיה שנה קריטית עבור חברת נמל אשדוד. ״המוכנות שלנו לקראת עידן התחרות בנמלי הים עולה על הנתיב המהיר לקראת פתיחת הנמלים החדשים בשנת 2021. כחברה עסקית הבנו שעל מנת להגיע ערוך ומוכן לעידן התחרות עלינו לבצע מהלך דרמטי של שיפור ושדרוג תשתיות, פיתוח מערכות טכנולוגיות מתקדמות, שיפור השירות והזמינות עבור הלקוחות.

 דירקטוריון החברה אישר להוציא לפועל תכנית השקעות בהיקף של 2.4 מיליארד שקל מההון העצמי של החברה. יישום התוכנית יאפשר לנמל אשדוד לקלוט מגה אניות בגודל של 18,000 TEU,

ובכך לשמר את היותו נמל גדול ומרכזי באגן המזרחי של הים התיכון. אניות גדולות הנושאות כמות שיא של מכולות מחייבות רציף עמוק מים, עורף רציף רחב ומנופים גבוהים בעלי כושר הרמה גבוה אשר יוכלו להתמודד טוב יותר עם טעינה ופריקה של מכולות בתפוקות גבוהות. הגעתן של האניות הללו לישראל הן בשורה גדולה ליבואנים, ליצואנים ולהפחתת יוקר המחייה״.

 מנכ"ל חברת נמל אשדוד התייחס לצעדי התייעלות שהחברה מבצעת. ״בכוונתנו להקים תחנת כוח פרטית עם כוח ייצור של 5 מגה ואט. מבחינת הנמל מדובר בהפחתה של 50% בצריכת החשמל הקבועה של החברה.
אנו מתכוונים גם לחבר את הנמל לגז טבעי, דבר שיוביל להתייעלות אנרגטית וחסכון בעלויות התפעוליות״.

בסיום דבריו ציין בלומנטל כי תופעת הנפוטיזם בנמל אשדוד הגיעה לסיומה.
״בשנתיים האחרונות אנחנו שותפים לתיקון חברתי גדול דווקא בחברת תשתיות גדולה ומשמעותית כמו חברת נמל אשדוד. הפסקנו לחלוטין את תופעת הנפוטיזים ומתוך 250 עובדי תפעול שנקלטו לעבודה בנמל אין ולו קרוב משפחה אחד.

בשנים האחרונות מקדם הנמל גיוון תעסוקתי ובחברה נקלטו נשים לתפקידים שבעבר היו בהם גברים בלבד.

להביט בקורס הסוורים של נמל אשדוד ולראות את כמות הנשים שהופכות לסוורות, את יוצאי אתיופיה, דרוזים וערבים- זהו תיקון לנו כפירמה ולנו כחברה ישראלית. השינוי החברתי החשוב ביותר שהיה במאה השנים האחרונות בעולם הוא שילוב הנשים בשוק העבודה, ועדיין בישראל 2019 יש פערים לא מוצדקים בין גברים לנשים ואנחנו צריכים לתקן זאת, כל אחד בחלקת תיקון העולם שלו.