החל מ-19:11 (יום א') ולמשך דקות ארוכות, ירו ארגוני הטרור מרצועת עזה מטח כבד ובלתי פוסק של עשרות רקטות ופצצות מרגמה למעלה מ40 טילים). כיפת ברזל לא הצליחה ליירט את כל מטח הטילים שהגיע ברצף נדיר. תשע אזעקות ברצף נשמעו בזאת אחר זו. בעוד צוותי ההצלה מטפלים בזירות, אזעקות נוספות נשמעו.

זירת הנפילה ברובע י"ז כפי שהעברנו בשידור חי (לצפיה בפייסבוק):

מספר נפילות ורסיסים שגרמו לפגיעות בגוף ולרכוש:
גבר כבן 23 במצב קשה עם פגיעות מרסיסים בחזה ו- 3 קל, בהם 2 גברים כבני 60 וגבר כבן 41 עם פגיעות רסיסים בגפיים. בנוסף טופלו ופונו לבי"ח 4 נפגעי חרדה.
סה"כ טופלו באירועי הירי באשדוד 8 נפגעים.

זירת הנפילה ברובע ו' באשדוד (לצפיה בפייסבוק):

בהמשך לדיווח על נפגעים, לבית החולים אסותא אשדוד הגיעו הערב 29 נפגעים, אחד במצב אנוש שמותו נקבע בבית החולים ו-28 נפגעים נוספים, שמתוכם 17 נפגעי חרדה ו-11 פצועים מרסיסים וחבלות.

כמו כן נגרם נזק לבתים, רכבים ולרכוש.

יוסי צמח חובש רפואת חירום במד"א שהגיע למקום סיפר  "מיד לאחר האזעקות קיבלנו במוקד 101 של מד"א קריאה על גבר שנפצע מרסיסים בגזרת אשדוד. כשהגענו למקום האירוע ראינו את הפצוע שוכב בלובי הבניין בסמוך למדרגות כשמסביבו הרס רב. חילצנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ תוך טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותו בדחיפות לבי"ח כשמצבו קריטי.

כל אירועי האזעקה באשדוד:

אזעקה הראשונה בבוקר בשעה 10:22 לערך אז נשמעה אזעקה ראשונה אחרי שנים רבות מאז מבצע "צוק איתן" שלא נשמעה אזעקה בעיר.

בצהריים נשמעה אזעקה שניה באשדוד: סמוך לשעה 15:15 אזעקה הופעלה באשדוד. האזעקה הופעלה מיד עם יציאת מיירטי כיפת ברזל ועוד לפני סיום האזעקה נשמעו פיצוצים בשמי העיר. פיצוץ נוסף נשמע לאחר האזעקה, ונראה שמדובר בנפילה בשטח פתוח מחוץ לעיר.

אזעקה שלישית נשמעה באשדוד סמוך לשעה 21:57, 4 טילי גראד נורו לכיוון העיר. לוחמי כיפת ברזל הצליחו לסכל את האיום על העיר ויירטו את 4 הטילים. רסיסי היירוט התפזרו ברחבי העיר, וגורמי הביטחון בעיר מבקשים מהתושבים שלא לגעת בפריטי האמל"ח.

שתי אזעקות (רביעית וחמישית)  נשמעו ברצף בשעה 22:47 בעקבות ירי מטח כבד של כ-7 רקטות. הדי הפיצוצים נשמעו היטב ברחבי העיר, ולמרות קולות הנפץ החזקים, לא היו נפילות. כלל הטילים יורטו על ידי לוחמי כיפת ברזל.

23:23 אזעקה שישית באשדוד. לא דווח על פיצוץ או נזק. ככול הנראה מדובר בשיגור לכיוון צפון שיורט מצפון לעיר.

יום ראשון 5/5/2019

13:01 אזעקה  ראשונה ליום א' באשדוד והשביעית בסבב הנוכחי - יירוטים מצפון לעיר. אין נזק ואין נפגעים.

19:10 תשע אזעקות ברצף עם עשרות טילים לכיוון אשדוד - מספר זירות נפילה בעיר בניהם פגיעה בחצר בית עם פצוע אנוש שמותו נקבע בבית החולים, פגיעה ברכב ללא נפגעים ופגיעות בשטחים פתוחים.

19:33 שתי אזעקות ברצף- נפילה בשטח פתוח ויירוטים בשמי העיר.

20:04 אזעקה באשדוד - יירוטים בשמי העיר.

הלימודים באשדוד לא התקיימו בהוראת פיקוד העורף! 

 הודעת ראש העיר אשדוד ד״ר יחיאל לסרי

תושבים יקרים,

בשעה האחרונה נורו על אשדוד למעלה מ-30 טילים. רובם יורטו ע"י כיפת ברזל. לצערנו היו גם נפילות טילים בהם נהרג תושב העיר ויש לנו מספר פצועים ונזקים לרכוש.
אנו משתתפים בצער המשפחה ושולחים תנחומינו בשם התושבים, ומאחלים לפצועים החלמה מהירה.

אני רוצה לשוב ולבקש מכם: אנא, שמרו על עצמכם. הנחיות ההתגוננות מצילות חיים. הסבירו לכל בני המשפחה כי כיפת ברזל לא מבטיחה הגנה מלאה, אבל משמעת ברזל מצילה חיים.

אנו מחזקים את חיילי צה״ל וחיילי כיפת ברזל שעושים עבודה נהדרת.

זכרו, אזור האזעקות באשדוד הוא "לכיש 271". ככל שיהיו שינויים נעדכן אתכם.

בכל שאלה, מוקד 106 עומד לשירותכם.

פגיעה באשדוד...נפילה באשדודנפילה באשדודנפילה באשדודנפילה באשדוד