אירוע חמור ומביך במרפאת אסותא - חולת סרטן נכנסה לטיפול במכונת ה- MRI שכבתה בשל תקלה, ועל אף שלחצה על לחצן המצוקה שום דבר לא קרה: "פתאום המכונה השתתקה, לא הבנתי מה קורה".

הסיפור פורסם לראשונה היום (שני) בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב. החולה, אורלי, לחצה במשך דקות ארוכות על לחצן המצוקה אך לא נענתה. לדבריה, מאז המקרה שאירע בנובמבר 2018, היא נכנסה למצוקה וחרדות ואף נאלצה להתחיל טיפול בתרופות נוגדות חרדה.

באסותא בדקו את הדברים, ונאמר לאישה שהטכנאי היה חייב לצאת ותידרך את המזכירה כיצד לנהוג אם יופעל לחצן המצוקה - אך כנראה שהתדרוך לא היה מוצלח.

בריאיון לליאת רגב בכאן רשת ב סיפרה אורלי: "עברתי המון בדיקות MRI, תמיד חשבתי על דברים טובים. נכון שהמכונה מעלה תחושות של חוסר אוויר ומחנק, אבל התמודדתי עם זה, הייתי חייבת".

"אני כל כך מתורגלת מהרעשים, יודעת מתי יהיה כל צליל. פתאום המכונה השתתקה, לא הבנתי מה קורה", סיפרה אורלי. "אמרתי אולי סורקים ומחפשים.

צילום: אסותא אשדוד

הבנתי שעוברות דקות וכבר אין אוויר במכונה כי הכל כבוי. לחצתי על לחצן המצוקה ולא קרה כלום. זה הלחיץ אותי יותר ויותר. אני מסתכלת אחורה, ואין איך לצאת. אני קשורה למיטה ולא יכולה לזוז. גם יש לי מחט בווריד עם חומר ניגוד. אני נעולה לגמרי מבלי יכולת להניד עפעף".

אורלי סיפרה על ההשלכות בעקבות המקרה: "רק היום אני מבינה איפה אני עומדת. אני נמצאת במצב שאני לא יכולה לטוס. טסתי לתאילנד ולא יכולתי לעמוד בזה. אין לי אוויר במעליות, אם אף אחד לא עולה איתי לביתי אני פשוט עולה ברגל. אני עוברת בדיקות MRI תחת השפעות של כדור הרגעה עכשיו".

מאסותא נמסר בתגובה: "המקרה תוחקר לעומק על ידי הנהלת בית החולים, לרבות טיפול משמעתי בטכנאי, ולמטופלת הוצע פיצוי נדיב במקביל להתנצלות. אולם היא בחרה לפנות לערכאות משפטיות ועל כן המרכז הרפואי יוכל למסור את התייחסותו המפורטת רק בבית המשפט".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]