מסוק הינשוף בחניכת מנחת בית החולים אסותא | צילום: אשדוד נט

מנחת המסוקים נחנך הבוקר (ה') בבית החולים אסותא באשדוד. מדובר במנחת החדיש והמתקדם ביותר בישראל. 

מנחת המסוקים ישרת בעיקר את בית החולים, אך לא רק. ד"ר דודו דגן, מנכ"ל בית החולים: "אין ספק שהמנחת הופך את בית החולים אסותא לבית החולים המתקדם ביותר בישראל. מדובר בחיזוק משמעותי לעיר אשדוד ולדרום בכלל".

ד"ר דודו דגן, מנכ"ל בית החולים | צילום: אשדוד נט

בהשקת המנחת היה שותף גם שלמה אמיר סמנכ"ל אדמיניסטרציה של בית החולים אסותא שהוסיף ואמר: "המנחת יכיל עד שני מסוקים ויכול לטפל בכמות של כ-60 פצועים. אני מקווה שלא נצטרך כמובן".

לירן מזרחי, מהנדס הבינוי של בית החולים הוסיף: "המנחת מאפשר לבית החולים ולאשדוד להיות בשורה הראשונה של הערים המתקדמות בישראל וכמובן גם בית החולים עצמו, מעבר לשאר המחלקות שקיימות כאן".

צפו במסוק הינשוף נוחת לראשונה בבית החולים:

לדבריו של דר' דגן, מי שהגה, יזם וחלם בחזונו את בית החולים בכלל ואת המנחת בפרט, הוא פרופסור שוקי שמר, יו"ר אסותא מרכזים רפואיים, שהתעקש על המנחת באשדוד על אף בעיות תקציביות כאלו ואחרות.

בנוסף לכך, התקיים גם שיתוף פעולה מלא עם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי והמשנה לראש העיר - דינה בר אולפן, שאיפשר לקבל את ההיתרים המתאימים בזמן המהיר ביותר וכמו-כן, שיתוף פעולה עם רשות התעופה האזרחית וחיל האוויר.

מסוק ה'ינשוף' של חיל האוויר לקראת נחיתה במנחת בית החולים אסותא באשדוד | צילום: שמואל סרדינס

כאמור, המנחת באשדוד תוכנן לפני כמעט ארבע שנים, משלבים של שינוי טאבה של הקרקע לטובת מנחת מסוקים ולאחר מכן תכנון מפורט של כל האלמנטים ההנדסיים במנחת ועד לביצוע שערך כשנה.

למי מיועד המנחת באשדוד?
"חלילה, פצועים מהתלקחות אפשרית ועימות ברצועת עזה, מתאונה בנמל אשדוד, תאונת דרכים, קריסת בניין. אפשרות נוספת היא בעקבות עומס בבתי חולים אחרים. חיל האוויר, פיקוד העורף וצה"ל יודעים כמובן לשלוח את הפצועים לבתי החולים שמסוגלים לקלוט אותם".

"היכולת להביא פצוע שלפעמים יכול להיות תלוי כחוט השערה על כדורית הדם האחרונה ואולי רק הבדל של דקות ספורות בלבד במתער העירוני, יכול להוות את ההבדל בין חיים ומוות" - אומר ד"ר דגן ומוסיף: "מדובר על יכולת קריטית שהיא מאוד חשובה: בבית החולים באשדוד יש מנחת. באירוע גדול, בית החולים ערוך לקבל פצועים רבים,  וזו יכולת לאומית של מדינת ישראל." 

שלמה אמיר סמנכ"ל אדמיניסטרציה של בית החולים אסותא

גורמי רפואה מציינים כי הקמת המנחת באשדוד תחזק את מעמדו של בית החולים אסותא באשדוד, שכן חולים במצבים קשים יופנו אליו בזכות הטכנולוגיה המתקדמת בבית החולים. 

מסוק הינשוף עוזב את מנחת אסותא:

צילומים (וידאו+ סטילס): שמואל סרדינס

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]