מתנ"ס בית לברון - צילום: עופר אשטוקר

מתחמי הצעירים באשדוד ברובע הסיטי, רובע ו' ורובע מע"ר צפון רושמים התקדמות נוספתץ בישיבת המועצה שהתקיימה אמש אישרו חברי המועצה את התכניות ואת הגשתן לועדה המחוזית לתכנון ובניה. 

אישור ועד תחילת העבודות עשוי לקחת עוד זמן רב, כפי שקורה עם תכניות בינוי רבות שתקועות במשך חודשים ושנים בועדות התכנון. בעיריית אשדוד, בהנחיית ראש העיר, מתכוונים ללחוץ ולהאיץ את אישורי התכנית, שהינן חלק מהסכמי הגג שחתמה אשדוד עם המדינה.

מתחם לב הרובע - מתחם הצעירים ברובע ו'

500 יחידות דיור מתוכננות לקום באיזור בו מצוי כעת מתנ"ס בית לברון, בית העולה, קופת חולים כללית ומגרשי הטניס.

בשטח המתנ"ס וסביבתו צפויים להבנות מגדלי מגורים עד 30 קומות, בשילוב מתנ"ס משודרג שייתן מענה לרובע כולו. חלק משטח בריכת בית לברון יסופח אף הוא לתכנית, והבריכה עצמה אמורה לעבור שדרוג משמעותי

ברחובות הסמוכים (חסן בן גרא וציזלינג) שצמודים לשדרות בני ברית, מתוכננים פרויקטי פינוי בינוי, שם ייבנו מגדלי מגורים עד 25 קומות ונקודתית גם עד 30 קומות.

על פי התכנון, 200 יח"ד יהיו בגודל של עד 75 מ"ר, 200 יח"ד יהיו בגודל של עד 100 מ"ר ו-100 יח"ד נוספות יהיו בגודל של מעל למאה מ"ר.

מתחם הצעירים רובע הסיטי

התכנית ממוקמת בשטח שצמוד למרכז כיוונים, סמוך לבית כנסת ומבנה אגף הגביה של העירייה. על פי התכנון, שני מגדלי מגורים בגובה 15 קומות יוקמו וייבנו 200 יחידות דיור קטנות.

134 יחידות דיור יהיו בגודל ברוטו של 75 מ"ר, השאר יהיו בגודל של 65 מ"ר. יחד עם הפרויקט ויקמו גני ילדים וכיתות בית ספר נוספות באזור, זאת על מנת לתת מענה לגידול הצפוי באוכלוסיה.

מתחם הצעירים מע"ר צפון

בשטח ציבורי בצמוד לרחובות הבנים - ששדרות ירושלים מתוכנן לקום מתחם צעירים עם מגדל מגורים ומסחר.

על פי התכנון, מגדל מגורים בגובה 22 קומות עם 200 יחידות דיור יוקם בשטח ציבורי פתוח, בנוסף יוקמו כיתות גן ועיבוי כיתות בסמוך למתחם. 80% מהדירות במתחם תהיינה דירות קטנות, השאר בינוניות וגדולות וייתכן שיוקמו דירות פנטהאוז בקומות העליונות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]