הדמיה (ידיעות אחרונות)37 תושבי אשדוד שחזרו לאחרונה מחו"ל בעיקר ממדינות המזרחי כמו תאילנד וסין נמצאים בבידוד בהוראת משרד הבריאות. 
חשוב לציין שמדובר רק בצעד מניעתי ואין כרגע ידיעה שהתושבים נדבקו בנגיף או חולים במחלה, אלא רק הרצון לא לקחת סיכון ולעשות צעדי מניעה, לאף אחד מהשוהים בבידוד אין תסמיני מחלה.

כחלק מהניסיון של משרד הבריאות למנוע את התפשטות הקורונה בישראל, 1,600 אזרחים נאלצו לחזור משורה של יעדים היישר לבידוד ביתי. מסתבר כי 37 מתוכם הם תושבי אשדוד הנמצאים כעת בבידוד בגלל החשש שמי מהם נדבק במחלה.

המדינה שממנה חזרו הכי הרבה ישראלים להסגר: תאילנד. במטרה לקדם חיסון לנגיף: דגימה של המחלה נלקחה מאחד מנוסעי "ספינת הקורונה" והועברה למכון למחקר ביולוגי בישראל.

ד"ר טל ברוש, מנהל היחידה למחלות זיהומיות באסותא אשדוד, המשמש גם כמרכז הצוות הלאומי לטיפול במגיפות בישראל: "כמי שלוקח תפקיד משמעותי בהיערכות הלאומית להתמודדות עם התפרצות הקורונה החלטתי לוותר על הזקן. אנשי צוות רפואי נדרשים להשתמש במסיכות N95/FFP2 על מנת לטפל בצורה בטוחה בחולי קורונה.

המסיכה אינה עובדת היטב על זקנים כיוון שהזקן מפריע לאיטום המסיכה. מקווה שזה היה לשווא, אבל מאמין שבשלב כזה או אחר יגיע החולה הראשון לבית החולים שלי - ואני מתכוון להיות הרופא הראשון שיקבל את פניו. אני מוכן. יהיה בסדר".

צילום: אסותא

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]