לסרי במפגש עם נציגי הקהילה

לפני כשבועיים היתה תקרית בבית ספר מפתן כאשר תלמידים שהיו מעורבים במעשה שסיכן את צוות בית הספר, נדרש לענות לשאלות המשטרה על התנהגותם.

התקרית יכלה להסתיים בנקל אלמלא בחר אחד התלמידים שלא להתייצב לתשאול ולמחרת אף התנגד למעצר.

המקרה תועד בסרטון שהופץ בתקשורת ועורר מחדש סוגיה חברתית ברמה הארצית, אשר מאיימת להיות לנושא מפלג ומעורר מחלוקת. 

באשדוד מוענקת תשומת לב לכל הקהילות בעיר מתוך ראייה חברתית-שוויונית ולאור התקרית הנ"ל, החליט ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שלא לאפשר לפגוע במרקם היפה שנבנה בעיר וביחס השווה הניתן לכל הקהילות.

על כן, הוא בחר לזמן אליו את נציגי הקהילה האתיופית ואת נציגי העירייה הרלוונטיים על מנת לדון בתקרית ובדרכים לשמור על ההרמוניה באשדוד.

בפגישה נידנו כמה סוגיות והתקבלו החלטות שונות, בין היתר, המרכיב המשטרתי מחייב תשומת לב והתייחסות מכילה ומתחשבת מצד המשטרה. לא נכון ולא סביר שילד לא יהיה בטוח בבית ספרו. התנהגות זאת לא מקובלת וטעונה תיקון.

המרכיב העירוני - על אף שמינהל לשירותים חברתיים התייצב במקום וכינס את הצוות החינוכי כדי לדון באירוע, על המנהל היה להיות קשוב לצרכי התלמידים והמערכת. 

העירייה לא תעבור לסדר היום ועל אף שנעשה תחקיר של המקרה, יש להשלים את התחקיר באשר להתנהלות המנהל והצוות החינוכי. נושא זה יתוחקר עד תום.

ראש העיר ביקש לבנות תכנית מיוחדת שעניינה מניעת מקרה דומה בעתיד. בית הספר צריך להיות מקום בטוח לילדים ויש למנוע בין כתליו כל סוג של אלימות, גם לא ע"י המשטרה.

שני הצדדים מביעים גינוי חמור כנגד כל סוג של אלימות ויפעלו במשותף על מנת לקדם ערכים של סובלנות והכלה. 

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "אני מבקש למצות את התחקיר עד תום. לא נברח מאחריות ואני מבקש לגבש תכנית שתימנע מקרה כזה בעתיד. אני שמח על ההתכנסות ומגנה כל סוג של אלימות". 

בין הצדדים היתה תמימות דעים באשר להודעת הגינוי והובטח כי אשדוד תפעל כדי להבטיח את ביטחונם ושלומם של הילדים בין כותלי בית הספר ובמרחב הציבורי. התלמיד אגב נמצא כבר במסגרת בית הספר מיום רביעי שעבר. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]