הדמיית המלון המתוכנן בחוף לידו

אחרי שמהנדס העיר הביע את תמיכתו בתכנית ועל אף התנגדויות הפורום הציבורי לאיכות הסביבה באשדוד בתחילת השבוע, הוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיריית אשדוד אישרה ברוב קולות את התכנית להגדלת זכויות הבניה ואת התוספות לגובה של שני בתי המלון של רשת הילטון בחוף לידו בייזום חברת אופק השקעות.

למעט חבר הקואליציה מתנועת אשדודים, מאיר אברז'ל, ויו"ר האופיזיציה ד"ר אלי לחמני, כל חברי הוועדה בראשות סגן ראש העירייה שמעון כצנלסון, הצביעו בעד התכנית החדשה.

המדובר בתוכנית לתוספת יותר מפי שניים חדרים לבית המלון והגבהת המלון בעוד 4 מטרים, כך שגובהו יעמוד בסה"כ על 18 מטרים במקום 14 מטרים שכבר אושרו קודם לכן, ובנוסף תוספת של יותר מ-20 חדרים במלון השני המתכונן לקום בחוף, מה שמצריך את הגבהתו ב-4.69 מ' לעומת התכנית הקודמת שאושרה. 

עוד טרם החלטת הוועדה, שוחרי הטבע והים ופעילי סביבה נוספים כבר מחו על ההחלטה להקים את בית המלון שנבנה במרחק עשרות מטרים בלבד מקו הים, מה שעלול לטענתם להוביל לפגיעה בסביבה בקרבת החוף ובחופש של התושבים להינות מחוף הים.

כעת, המתנגדים צפויים להגיש התנגדויות ואף לפנות בהמשך לבית המשפט. כך או אחרת, ייקח עוד זמן עד לאישור סופי, אם בכלל, של התכנית שצפויה לעבור לאישור הוועדה המחוזית והוועדה לשמירה על הסביבה החופית.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]