תחלמו על שייט, תחלמו על קייט - לא עולה כסף לחלום. נחל לכיש ממשיך להיות פח האשפה הסביבתי של בני האדם, ומהלילה זרמו אליו אלפי קובים של מי כיבוי מזוהמים כתוצאה מהשריפה באתר הגרוטאות שהוקם ממש על גדת הנחל. 

כעת מתברר כי בנוסף, חודשה הזרמת הקולחים ממכוני טיהור השפכים של באר טוביה וקרית גת. כזכור, בעקבות ההחלטה של בית המשפט מתאריך 4.2.19 נעצרה הזרמת הקולחים וזאת עד לדיון נוסף בוועדה המייעצת למתן צווי הרשאה. הועדה התכנסה כבר למחרת היום (פחות מ-24 שעות ). בתום הדיון המליצה הוועדה למנהל רשות המים, שלא להתיר את הזרמת הקולחים המזוהמים ממאגרי תימורים.

חרף כך, ועל אף בקשת עיריית אשדוד לדון בנושא לפני ההחלטה, נתן אתמול מנהל רשות המים, החלטה המתירה הזרמה מחודשת של הקולחים המזוהמים.

בעקבות ההחלטה, עיריית אשדוד הגישה הבוקר בקשה לדון מחדש בעיכוב ביצוע צו מנהל רשות המים. בית המשפט קבע שיתקיים דיון נוסף ביום שלישי הקרוב, אך עד למועד הדיון לא ניתן עיכוב ביצוע להחלטת הוועדה.

לסיכום, ביום שלישי בשבוע הבא יתקיימו שני דיונים בנושא היתרי ההזרמה. האחד שניתן למט"ש קרית גת והשני למועצה האזורית באר טוביה, והעירייה תקווה שבית המשפט ישוב ויעצור את ההזרמה שמסבה פגיעה חמורה לציבור באשדוד ולסביבה.

בנוסף, עורך דין טדי מנשה הגיש בשם הגולשים ושוחרי הים בקשה דחופה לבית המשפט, על מנת שייקבע כי צו המניעה עדיין תקף. 
עו"ד טדי מנשה ועדי קלנג, ממובילי המאבק: "ישנה ההרגשה שבבאר טוביה לא מבינים את המסר. הם חושבים שאם בעבר הזרימו מי קולחים לנחלים באין מפריע, גם הפעם זה יסתיים כך. נגמרו הימים האלה, הולך להיות פה מאבק, הולכות להיות פה תביעות אישיות, אנשים ישלמו כסף ובמקרה הרע גם ייכנסו לכלא. אנחנו לא מתכוונים לוותר, גם אם נגיע לבית המשפט העליון."