צילום: תושב העירתורים ארוכים מאוד וזמני המתנה של שעות - קטסטרופה בדואר באשדוד בשירות קבלת משלוחים מחו"ל. על התורים הארוכים בדואר כתבנו בשנים האחרונות כבר מספר פעמים, אבל בהיעדר פיתרון למצב, המצב רק הולך ומחמיר. 

בעוד סניפי הדואר בעיר הולכים ומצטמצמים, הזמנת החבילות מחו"ל רק הולך וגובר עם הזמן. אשדוד היא המובילה בארץ בהזמנות חבילות מחו"ל, והעומס הזה מגיע לידי ביטוי בזמני המתנה מטורפים לקבלת דברי הדואר. 

ר' מאשדוד ניגש במהלך הימים האחרונים לסניף הדואר הקרוב לביתו בתחנה המרכזית, ולמרבה הפתעתו - 239 אנשים המתינו בתור לפניו. על אף התסכול שחש באותו הרגע, המתין בסבלנות לתורו במשך שעתיים וחצי!

"לא הייתה לי ברירה לחכות ולהמתין בסבלנות כי הגעתי למשוך את המשכורת" - מסר ר' לאשדוד נט, "התור התקדם יחסית מהר כי הרבה מאוד מהאנשים פשוט התייאשו והלכו. כל הממתינים המתינו בסבלנות והפקידות באמת עשו את עבודתן נאמנה. אין לי טענות כלפיהן, אבל להמתין יותר משעתיים בתור לדואר זה ממש לא לעניין!"

צילום: רחל בוארון

גם רחל, תושבת רובע ט' באשדוד, הגיעה לסניף הדואר בקניון הסיטי. היא הגיע לקבל חבילה במקום, למרות שברובע מגוריה ישנו סניף דואר. "הגעתי בשעות הערב והיו לפניי בתור 156 ממתינים. הפקידות עבדו ללא הפסקה, לא דיברו ונתנו שירות לבאים למרות שגם להן מגיעה הפסקה מידי פעם. אני לא מצליחה להבין איך בדיוק מתנהלים הדברים בדואר, אבל ככה זה לא צריך להמשך. אני לא מבינה למה שלחו אותי לסיטי, כאשר יש לי סניף ליד הבית. ומה יהיה כאשר יהיו שכונות חדשות ותושבים נוספים לעיר?"

מדואר ישראל נמסר בתגובה: 

"אנו מודעים לעומס הנקודתי באשדוד הנובע מהגעת קהל רב של לקוחות ליחידות הדואר אחרי החגים ועם הרגיעה במצב הביטחוני. בנוסף השבוע מתקיימת חלוקת קצבאות ומעמ בדואר ומכאן העומס. אנו מתנצלים על אי הנוחות ומבטיחים שנמשיך להשקיע בשיפור השירות במטרה לצמצם את התורים ביחידות הדואר בעיר. בכל מקרה מומלץ להזמין תור מראש באתר החברה".