בור הניקוז שגרם לנפילתו ופציעותו של התושבמהתביעה עולה כי לפני כ-4 שנים הצעיר, שליח  בשנות ה-30 לחייו, נפגע תוך כדי הליכה בשעות אחר הצהריים המאוחרות מול מלון ליאונרדו ברובע טו' בעיר אשדוד, כשהוא נפל עם רגל ימין לתוך בור ניקוז מאחר והמכסה של הבור לא היה תקין.

למרות שנפל  גילה אזרחות טובה ודווח מייד על המפגע לעיריית אשדוד שטיפלה במפגע אך בשבילו זה היה כבר מאוחר מדי. בעקבות הנפילה הוא פונה לבית החולים "ברזילי" תוך שהוא סובל מחבלה בברך ושוק ימין וכן מכאבים עזים וקושי בתנועה.

לאחר סדרת בדיקות וצילומים נמצא כי התובע סובל משבר. הוא הועבר לחדר ניתוח והשבר קובע בהרדמה כללית.

מומחה מטעם התובע קבע לו נכות עבור הגבלה תפקודית קלה עד בינונית בברך ימין, צלקות  מכוערות ורגישות והגבלה בתנועות פרק קרסול ימין.

לטענת באי כוחו עורכי הדין גיל וניצן הראל העוסקים בתביעות בגין נזקי גוף, מאז התאונה הצעיר סובל מכאבים בלתי פוסקים בברך ושוק ימין ובנוסף הוא מתקשה בהליכה, מוגבל בתנועות ומתקשה בביצוע פעולות יומיומיות שונות שביצע בעבר, ללא כל בעיה וללא כל עזרה.

לטענתם העירייה התרשלה בין היתר בכך שלא דאגה שתעלות הניקוז תהינה תקניות ולא יפריעו או יגבילו הולכי רגל לעבור במקום בשלום ולא עשתה זאת מטעמי חסכון או מחוסר אכפתיות וזאת למרות שידעה היטב כי דרכים אלה משמשות קהל רחב וגדול של אנשים ביניהם קשישים, ילדים ומוגבלים.

עוד נטען כי העירייה הזניחה את חובתה לתחזק ולשמור את המדרכה במצב תקין, בטוח וללא ליקויים העלולים לסכן את העוברים והשבים.

הצעיר תבע בבית המשפט לקבל פיצוי   עבור כאב וסבל, הוצאות רפואיות, אובדן כושר השתכרות וזכויות סוציאליות ועבור עזרת צד ג'. כאמור, בעקבות הסכם פשרה העירייה שילמה לו בימים אלה פיצוי בסך 320 אלף ₪.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]