בתום חקירה סמויה של מספר חודשים, נעצרו לפני כחודשיים שני חיילים תושבי אשדוד בחשד להקמת רשת של סחר בסמים. לאחרונה הוגש נגד השניים כתב אישום חסר תקדים בהיקפו הכולל לא פחות מ- 211 אישומים. כל האישומים בגין שימוש וסחר בסמים.

הפרשה המסעירה החלה לפני מספר חודשים, זאת לאחר שהתקבל מידע ממספר חיילים על רשת של הפצת סמים בקרב חיילים מאחד הבסיסים באזור הדרום בסמוך לאשדוד.

בעקבות המידע החלו אנשי אחת היחידות המיוחדות של מצ"ח (משטרה צבאית חוקרת ), לחקור לעומק את הפרשה. לאחר ארבעה חודשי חקירה שכללו האזנות סתר, ציטוטים ואמצעי חקירה נוספים, התברר כי שני תושבי העיר הפעילו רשת של ממש לשימוש וסחר בסמים מסוג מריחואנה.

בעקבות ממצאי החקירה, הוגש כאמור כתב אישום נגד השניים, על פי כתב האישום במשך ארבעה חודשים הם ביצעו 211 עסקאות סמים שונות. הסמים נמכרו מחוץ לבסיס בו שירתו השניים, אך רוב המעורבים הם חיילים בשרות סדיר.

כאמור כאמצעי זהירות, הקפידו השניים לא לבצע את העסקאות בשטח הבסיס - מה שלא מנע מהם להיתפס בסופו של דבר. הדבר המטריד מכל הפרשה הוא המעורבות של עשרות חיילים חלקם חיילים קרביים, שרכשו והשתמשו בסמים, יתכן אף בזמן שהותם בבסיס.

עורך דינו של אחד החשודים עו"ד רובי גלבוע

כרגע שוהים השניים במעצר והחל משפטם. בדיון שנערך בשבוע שעבר טען עורך דינו של אחד החשודים עו"ד רובי גלבוע - המתמחה במשפט פלילי - כי חסרים עדיין חומרי חקירה משמעותיים.

כמו-כן תקף גלבוע את שלטונות הצבא: "לא ברורה ההתנהלות של שלטונות הצבא", התייחס לפרשה עורך הדין. "מדוע מאפשרים לנהל רשת של הפצת סמים לחיילים, כאשר כל הנוטלים חלק הם בשרות סדיר וברור לצבא שהם ממלאים את תפקידם תחת חומרים משני תודעה?. הרי אם אנשי מצ"ח הבינו כבר לפני ארבעה חודשים כי זו העבירה, מדוע הם אפשרו להם להמשיך במעשיהם, ובכך לגרום לעשרות חיילים לשהות בבסיסי צה"ל תחת חומרים משני תודעה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]