1. יחיאל לסרי וגבי כנפו יכולים להיות מרוצים
    לאחר שלושה שבועות מתישים ומורטי עצבים, משא ומתן שהתנהל עם כל הסיעות, משברים, מהפכים ולחצים - הושג מתווה ראש העיר לקואליציה.

עד היום המתווה היה בנוי על צירופה של ש"ס, אולם ראש העיר וגבי כנפו הפתיעו וסגרו עם כצנלסון והלביאות כשותפים מלאים  ובכך הצהיר ראש העיר כי הוא רוצה קואליציה רחבה שתייצג את כל האוכלוסיה בעיר באופן מכובד ומלא.שמעון כצנלסון

שמעון כצנלסון - השותף הראשון יכהן כסגן ראש העיר ויו"ר ועדת בניין ערים והסיעה שהוא עומד בראשה עם 6 מנדטים  – "אשדוד ביחד" תהיה אחראית על:
מנהל התפעול בעיר - שהוא מנהל עצום הכולל את כל נושאי - מנהלות הרובעים, תחזוקת העיר, ניקיון, חופים, נטיעות, המוקד העירוני, תחבורה, רישוי עסקים ועוד.

סיעתו תהיה ממונה גם על תיק הקליטה.

כמו כן סיעתו תקבל לניהולה -  2 חברות עירוניות - החברה לפיתוח אשדוד (חפ"א) והחברה לתיירות.
"אשדוד ביחד" תהיה באופן טבעי שותפה בכל הועדות  ביחס לגודל סיעתה.

סוכם בכתב כי תהיה לסיעתו של כצנלסון הצבעה חופשית בכל נושאי מצפון ודת.שרון מרק - הסגנית הראשונה בתולדות העיר אשדוד

הלביאות

שרון מרק יו"ר הלביאות, תהיה סגנית ראש העיר למשך השנתיים וחצי הקרובות, וב 5 השנים הקרובות תהיה הממונה על החינוך בשיתוף ראש העיר (התיק החשוב והרגיש ביותר בעיר). במסגרת אחריותה תטפל שרון מרק גם בנושאי הצהרונים הנמצאים בחברה העירונית למתנסים.

הלביאות יקבלו בנוסף  את תיק התעשייה, הייטק ותעסוקה. ויו"ר הועדה לאיכות הסביבה.

ככל הסיעות - הלביאות יהיו שותפות בכל הועדות בעירייה ביחס לכוחן במועצת העיר לרבות המשכן לאומניות, הרשות למלחמה בסמים, כספים, בניין ערים וכו'.

כיצד תראה הקואליציה?
סיעתו של ראש העיר עם סיעתם של כצנלסון והלביאות מהווים כבר 10 מנדטים. אליהם מצטרפים השבוע יהדות התורה והשבת עם 4 מנדטים. אלי נכט שיסכם עד סוף השבוע עם 2 ומשה בוטרשווילי יצטרף עם 1 - סה"כ 17 חברים מתוך 29. מכאן אפשר לצאת לדרך לניהול העיר.

ממתינים לש"ס ולאשדודים:
ראש העיר שומר ב"כספת " את התיקים לש"ס ולאשדודים עד שיודיעו כי הם מוכנים  להצטרף לקואליציה.

נראה כי בשבוע הבא ש"ס יחתמו ויצרו קואליציה רחבה של 23 חברים. ראש הסיעה אמסלם הצהיר שוב ושוב בתקשורת שהוא רוצה קואליציה רחבה והתיקים הם לא הבעיה שלו - אולם המסרים מהזבובים על קירות המו"מ מספרים אחרת...
כך או כך נראה שש"ס יצטרפו כשותפים בכירים לעשייה העירונית עם מעמד של ממ"ק ראש העיר, עם אחריות על תחומי המתנסים, רווחה, חינוך תורני ועוד ויש להניח שהצהרתו של אמסלם היא לא מהפה אל החוץ אלא כוונה אמיתית לאיחוד העיר.

עם אשדודים התמונה עדיין לא בהירה אך יש להניח שהמו"מ איתם יימשך והתיקים שראש העיר ייעד להם -  ישמרו להם. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]