יצחק אספה שחקנה של מ.ס אשדוד עשוי לשוב למגרשים ולדשא אותו הוא כל כך אוהב. חודשיים חלפו מאז ליל תאונת הפגע וברח בה היה מעורב אספה, שחקנה של מ.ס אשדוד.

הבוקר (א') לאחר חודש ימים בהם נמצא בפיקוח של שירות המבחן, התכנסו עו"ד כפיר דור והפרקליטה, עו”ד רותם וסרמן נוימן, בבית המשפט המחוזי לדון בבקשה להארכת התנאים המגבילים בהם שרוי השחקן עד סוף ההליכים וכן, במידת מסוכנתו.

כזכור, לפני כחודש הוגש כתב האישום כנגד אספה, באותו הדיון, ביקשו בפרקליטות להאריך את התנאים המגבילים בהם הוא שרוי (מעצר בית, פסילת רשיון הנהיגה, איסור יצירת קשר עם מעורבים והפקדת ערבויות מתאימות) עד סיום ההליכים המשפטיים בעניינו.

צילום: נעם מורנו, באדיבות אתר ONE

בתגובה, השופטת שרית זמיר, ביקשה להבין את מידת מסוכנותו של השחקן וביקשה משרות המבחן להגיש תסקיר בעניינו.

התסקיר שהוגש הבוקר לשופטת זמיר מציג את השחקן באור חיובי ובעל מסוכנות נמוכה. כמו כן טען שירות המבחן כי מדובר בצעיר בעל מערכת ערכים נורמטיבית, שעיסוקו בכדורגל מעצב ומייצב אותו.

בתסקיר נקבע כי המשך היעדרותו מהצבא ומאימוני הכדורגל עלולים להיות בעלי השלכות לא טובות, כשמנגד חזרתו לחייו תחזק אותו.

באשר לחזרתו לשירותו הצבאי מבירור שנעשה עם צה”ל יוכל מפקדו לפקח עליו. כמו כן, הוצג גם הצורך בחזרתו לשגרה על מנת לתמוך במשפחתו כלכלית.

עו”ד כפיר דור הסביר: "מדובר בילד בן 20 שכל עתידו לפניו, בואו ניתן לו לצאת לאימונים, בואו ניתן לו לשחק.

אם כבר צריך לשים פיקוח עליו בשעות הפורענות, שעות הלילה, אני מסכים, אבל עם כל הכבוד אין להורות על תנאים כל כך חמורים שמקשים על משפחה שלמה עם תנאים כמו שמופיעים בתסקיר ופשוט למוטט אותה". 

צילום: נעם מורנו, באדיבות אתר ONE

הפרקליטהעו”ד רותם וסרמן נוימן, אמרה: ״המסוכנות נובעת מהמעשים האכזריים והזלזול בחיי אדם, נכון המשיב לא שיבש ראיות. התסקיר הוא חיובי, אני מסכימה.

בעניין הפרנסה, עם כל הכאב שבדבר, לא מדובר במשיב הראשון שהינו המפרנס של המשפחה אך זה אינו דבר שעליו צריך להישען, ועל כן אנו מבקשים להשאירו במעצר בית בתנאים הקיימים".

בכל הקשור להמשך שירותו הצבאי של השחקן, אמרה הפרקליטה: "הגיע אליי מסמך של הצבא שאומר כי בניגוד למה שכתוב בתסקיר בו הצהיר המפקד של המשיב שיכול לפקח אליו, הצבא הסתייג ואמר כי המפקדים אינם יכולים לפקח עליו".

החלטת השופטת זמיר: "לאחר ששמעתי את הדברים וקראתי את התסקיר שהוגש על ידי שירות המבחן, סבורה אני כי הגורמים הצבאיים יצרכו לקיים דיון דחוף בעניינו של המשיב בעוד בית המשפט סבור כי יש לאפשר חזרה לשירות צבאי סדיר.

במידה ויוכיח עצמו וימשיך לשמור על התנאים המגבילים לשתף פעולה, ניתן יהיה לשקול גם חזרה הדרגתית ומידתית לאימונים ומשחקים".

צילום: נעם מורנו, באדיבות אתר ONE

מיד לאחר הדיון, התכנסו הצדדים בשנית באולם המשפטים בפני השופט צבי גורפינקל להקראת כתב האישום נגד אספה, אך הפרקליטה וסנגורו של השחקן, עו”ד כפיר דור, ביקשו דחייה הדדית במטרה לשוחח קודם לכן על סניפי כתב האישום כשייתכן ולאחר מכן יחליטו הצדדים לשנות במעט את המסמך שהוגש.

כזכור, לפני כחודש (24 באוקטובר) הוגש כנגד אספה כתב אישום בגין הפקרה, שיבוש הליכי משפט ונהיגה בשכרות בעקבות התאונה שהתרחשה בערב חג סוכות האחרון ובה נהרג ארי נשר ז”ל ונפצע נער נוסף. 

בתחילת הדיון השמיע עורך הדין של אספה, כפיר דור, חלקים מהעימות שנערך בין אספה לבין חבריו המעורבים בתאונה וכמו כן את עדותו של השחקן. 

השופטת זמיר ציינה כי בתזכיר שהוגש בפניה, אספה נקבע כבעל מסוכנות נמוכה וכמו כן נטען כי הוא יכול לצאת לאימונים אך אינו רשאי ללכת למשחקים.

צילום: נעם מורנו, באדיבות אתר ONE

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]