תעודת "האחריות" שניתנה לקשישה

רק לאחרונה פורסם באשדוד נט על מקרה דומה שבו תושב אשדוד - שמציג עצמו כטכנאים מוצרי חשמל בעיקר בעיתונות הרוסית, היה לכאורה מעורב במקרה הונאה של קשישה המתגוררת בעיר. כעת, על אף התביעות והפניות הרבות אל גורמי המשטרה, נראה כי ההרתעה אינה מספקת והחשוד ממשיך, לכאורה, במעלליו.

כזכור, הטכנאי היה מגיע לבתיהם של קשישים דוברי רוסית ודורש סכומים גבוהים עבור תיקון המוצרים ולעיתים אף ממציא תקלות. ברוב הפעמים הוא כלל לא היה מתקן את המוצר ועושה נזק כבד.

על מקרה דומה פרסמה בימים האחרונים צעירה תושבת העיר, לאחר שהבינה לטענתה כי מדובר באותו אדם אשר הונה לדבריה, את סבתו של בן זוגה.

כך כתבה בעמוד הפייסבוק בצירוף תמונתו של החשוד ומספר הטלפון שלו:

"האדם בתמונה הוא רמאי ונוכל מהסוג המכוער ביותר. למרות שנתפס כבר בעבר בתוכנית "יצאת צדיק" המשיך יריב בוהדנה לרמות ולגנוב. כעת הוא פועל באזור אשדוד ומפרסם עצמו כטכנאי במגזין רוסי בשם אלכס, כדי ללכוד ברשת קשישים חסרי יכולת, חלקם גם ניצולי שואה יוצאי ברית המועצות, תוך שהוא מנצל את העובדה כי אותם קשישים לא שולטים בשפה העברית.

במקרה הנוכחי נקרא בוהדנה להוסטל בו גרה קשישה לבדה להחליף גומי של מקרר שלא נסגר. הוא מגיע, ולא רק שהוא לא מחליף את הגומי, הוא ממציא בעיות שעקב פער בשפה לא מובנים לקשישה וגובה ממנה סכום של מעל 1000 שקלים!

אותה קשישה מופתעת מהמחיר ומביאה לו את כל הכסף שהיה לה (כ650 שקלים). בוהדנה לא מסתפק בזה ולוחץ על הקשישה לנסות להלוות מהשכנים ולאחר מכן מציע לה ללכת לכספומט להוציא עוד כסף...נוכל כבר אמרנו?!?! וכל זה כשהוא בכלל לא עשה שום עבודה, ולפניו קשישה המתקשה להתנייד ללא הליכון.

יריב בוהדנה החליט לבסוף ללכת ולחזור מאוחר יותר לגבות את הכסף, כמובן שהוא לא השאיר קבלה! אני רושמת את הפוסט על מנת שאותו יריב בוהדנה יקח אחריות על מעשיו השפלים, שיפסיק להתפרנס בעזרת רמאות וגנבה מאותם אנשים שיכולים להיות ההורים שלו, והכסף הזה שמשמש אותם לתרופות יקרות ומחייה!"

לדברי הצעירה, נגד החשוד הוגשה תלונה במשטרה, אולם אלו השיבו כי "אין זו נחשבת עבירה פלילית, אלא אזרחית ואם המשפחה רוצה - באפשרותם לתבוע אותו", זאת על אף התלונות הרבות שלדבריה הוגשו נגדו.

תגובת יריב בוהדנה לטענות שהעלתה נגדו תושבת העיר:

"את עלות התיקון הנדרש הצגתי בפני הלקוחה טרם תחילת העבודה ורק לאחר אישור ממנה התחלתי לטפל בבעיה. בתחילה היא טענה שאין ברשותה כסף לשלם, הצעתי שתשלם לי מאוחר יותר והיא הציעה בתגובה שתבקש הלוואה מאחד השכנים. לבסוף היא ניגשה לחדרה והוציאה משם 650 ש"ח, ואת שאר הסכום שהוסכם מראש ביקשה לשלם מאוחר יותר. כשהתקשרתי יותר מאוחר כדי לסיים את העבודה ולגבות את ההפרש, ענתה הבת שלה והחלה לגדף ולקלל. הצעתי שאסיים את העבודה ללא עלות נוספת רק מפני שכבר רכשתי את החלקים עבור המקרר. כמובן שהיא לא הסכימה - זה הרגיש כאילו היא ניסתה לסחוט אותי מפני שלא רצתה לשלם עוד. אני מוכן להשיב את כספה תמורת החלק שהחלפתי עבורה במקרר."

איך נמנעים מהונאות שכאלה?

חשוב לעדכן את ההורים, הסבא והסבתא ובכלל אודות מקרים שכאלה. לדאוג שהקשיש או הקשישה לא יהיו לבדם מול הטכנאי, להזמין שירות רק ממקומות אמינים ומוכרים וגם לא להתבייש לפנות למספר טכנאים. לצערנו, קשישים רבים נופלים ברשתות של רמאים, לצד חוסר הבנה במהות התיקון.

כך תועד נוכל שניסה להונות קשישה: