תושב מושב שתולים סמוך לאשדוד בשנות ה-50 לחייו נעצר ביחד עם תושב באר שבע. השניים נעצרו על ידי ימ"ר לכיש בתום מרדף משטרתי שהסתיים במושב חלץ. השניים, כך התברר בדיון בהארכת מעצרם, היו תחת מעקב של בלשי ימ"ר לכיש, זאת בעקבות מידע מודיעיני כי השניים מעבירים מטען חבלה שמיועד לפגוע בחברי ארגון פשיעה יריב.

בדיון בהארכת מעצרם אמר חוקר ימ"ר לכיש: "רכבם של החשודים היה בנסיעה, השוטרים באו לחסום אותם. הם הגיעו לכיוונם וצעקו "משטרה" באותו שלב אחד המשיבים זה שנהג ברכב, נתן גז ופגע ברכב של השוטרים והחלו להימלט, השוטרים החלו במרדף אחרי המשיבים במטרה לעוצרם פעם נוספת, ואכן, רכב המשיבים נעצר לאחר שבאחד מגלגלי הרכב היה פנצ'ר". 

בחיפוש שבוצע נמצאו ברכב שני נפצים תיקניים צה"ליים שיכולים לשמש להפעלת מטען וכן אותרו במקום מרוחק יחסית מהרכב שלושה פלאפונים, כשמשניהם מבצבצים חוטים. מטען החבלה, שעל פי החשד הובילו השניים, לא אותר עדיין. השניים, בעלי עבר פלילי עשיר ומזוהים כאמור עם ארגון הפשע של בני שלמה.

עו"ד נס בן נתן, המייצג את השניים, טען בדיון: "מדובר בחשודים אשר מאויימים ומגיע רכב שחוסם אותם ואדם יוצא עם פטיש". עוד הוסיף עו"ד נס בן נתן בנוגע לחשד כי השניים הובילו מטען חבלה: "לא כל אדם שמחזיק ביצים וקמח והולך להכין עוגה, אין שום מטען חבלה".

השופטת ליאת שמיר הירש קבעה, לאחר שעיינה בחומרי החקירה ושמעה את טיעוני הצדדים, כי קיים חשד סביר כנגד החשודים ומתקיימות עילות למעצרם. לאור קביעה זו, השופטת נענתה חלקית לבקשת היחידה החוקרת והאריכה את מעצרם של בשניים עד 28 בנובמבר.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]