השופט חנן מלצר

ועדת הבחירות המרכזית הודיעה הלילה (ד') על שינוי בחישוב המנדטים, לאחר הליכי בדיקה ובקרה של התוצאות. הליכוד עלה ל-32 מנדטים, על חשבון יהדות התורה שירדה לשבעה מנדטים. כל שאר המנדטים של יתר הרשימות נותרו ללא שינוי-כחול לבן עדין ראשונה עם 33 מנדטים, הליכוד כאמור עם 32, הרשימה המשותפת 13 מנדטים, ש"ס תשעה מנדטים, ישראל ביתנו שמונה, רשימת ימינה עם שבעה מנדטים וכך כאמור גם יהדות התורה, רשימת העבודה-גשר שישה ורשימת המחנה הדמוקרטי עם חמישה מנדטים.

הוועדה הודיעה כי נמצאו ראיות לזיופים בשש מהקלפיות, והן לא יבואו בחשבון בתוצאות הבחירות הסופיות.

בהודעת הוועדה נמסר כי בשש קלפיות נמצאו ראיות לזיוף: שלוש קלפיות בירכא, אחת בסכנין, אחת בשפרעם ואחת בעראבה. בעקבות זאת, יו"ר הוועדה השופט חנן מלצר החליט כי התוצאות בשש הקלפיות הללו לא יבואו כלל בחשבון במניין התוצאות הסופיות.

נוכח הפגמים שהתגלו, השופט מלצר ביקש מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לשקול את האפשרות לפנות לבית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים בירושלים ולבקש לערוך בחירות חוזרות בקלפיות שבהן נתגלו ליקויים או זיופים לכאורה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]