מרינה ראטוש ז"ל. צילום פרטילמשטרה עדיין לא ברור מה הוביל את מרינה ראטוש ז"ל לדהור עם רכבה לתוך שער כניסת המשאיות בנמל, לא לעצור למרות קריאות המאבטחים ובסוף לשלם על כך בחייה. במשטרה ביקשו לנתח את גופתה של ראטוש ז"ל, שאולי תשפוך אור כלשהו על הרגעים שלפני הירי הקטלני, אך בני המשפחה עתרו לבית המשפט שקיבל את העתירה. השופט אמר כי אין הצדקה לנתיחה שתפגע בכבודה, הגורם למוות ברור. הוא איפשר בדיקה חיצונית ובדיקה טוקסולוגית בתוך 24 שעות על מנת לבחון המצאותם של סמים או אלכוהול.  

מרינה נורתה בצווארה ובחזה, ועל פי בני משפחתה, היא רוססה.  דקות לפני שנורתה למוות התקשרה מרינה לאביה ואמרה לו שהיא בדרך מהעבודה באשדוד הביתה לבית שמש. המאבטח נחקר באזהרה ושוחרר למעצר בית של 5 ימים ביום שישי. 

ביום שישי אמר עורך הדין שמייצג את המשפחה: "הוא פתח עלייה באש תופת, ריסס אותה בכדורים, לא הייתה התראה על הנמל, ויש מספיק דרכים כדי לעצור רכב. לא צריך לרסס את הרכב כאילו מדובר במחבל עם חגורת נפץ. זהו שער שמרוחק מאוד מהשטחים הרגישים בנמל, היה מספיק זמן ודרכים לעצור אותה".

אירוע חמור בנמל אשדוד

עורך הדין המשיך והוסיף: "למרות שראו שיושבת רק אישה אחת באוטו המאבטח ירה בלי הפסקה" - הוסיף עו"ד מחלוף, "היא בחורה נורמטיבית, נבחרה לעובדת מצטיינת במחסני תאורה. לא צריך לחזור הביתה בארון בגלל טעות. המשפחה תדרוש חקירה. אירוע כזה לא היה צריך לקרות, יש מספיק שיטות לעצור אותה".

הרבה מאוד סימני שאלה בפרשה הטרגית, שלא בטוח שלכולן תמצא התשובה. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]