הדמיה באדיבות אמיר מן עמי שנער אדריכלים ומתכנני ערים בע"מאזור התעשיה  בעיר, שגבולותיו: מדרום; שד' בן גוריון, ממערב; רח' הרצל, ממזרח; בני ברית, מצפון מערב; תוואי מסילת הברזל, רכבת ישראל, מצפון; כביש 41(דרך ניר גלים) - הולך לשנות בשנים הקרובות את פניו. 

לפני כשלושה שבועות דיווחנו על התכנית להקים את שכונת ה"סוהו" - רובע אומנים במקום שבו קיים הים מרכז מסחרי הכשרה. בשכונה זו מתוכננות לקום כ-1,000 יחידות דיור. במהמשכו של רחוב האורגים מתוכנן מגדל מגורים נוסף בגובה 29 קומות עם 168 יחידות דיור.

כעת מתברר כי בעיריית אשדוד עמלים מזה מספר שנים לשינוי ייעודי הקרקע לאזור התעשיה , כך שתתאפשר בניית מגורים ותעשיה נקיה במקום. לפי התכנית עליה ידונו בועדה המקומית ונמצאת בהפקדה בועדה המחוזית, באזור התעשיה הכבדה יוקמו כ-5,000 יחידות דיור.

שטח התכנית מתפרש על פני כ- 2,000 דונם, ומתאפיין במורכבות רבה. תחום התכנית גובל בתכניות גדולות ופרויקטים עירוניים בשלבי תכנון שונים. "מהות התכנית היא שינוי אופיו של אזור התעשייה, והפיכתו מאזור תעשייה עם שימושי תעשייה מסורתיים ומסחר מוגבל לאזור עם שימושים מעורבים, תעסוקה, מסחר, תעשייה עתירת ידע ותעשייה בלתי מזהמת, מגורים ומוסדות ציבור", נכתב ברקע שהוצג לחברי הועדה המקומית.

אזור התעשיה הכבדה באשדוד במבט מהלווין (באדיבות גוגל מפות)

מדובר כאמור בתכנית מתארית לשינוי שימושי הקרקע ותוספת זכויות בניה לכ-5,000 יחידות דיור באזור. על מנת לממש את הזכויות שהיא מציעה יהיה צורך להכין תכניות מפורטות מקומיות על פיה המתווה שלה.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]