המכסה נגמרה - כל הקודם זוכהמצוקת כיתות א' ברובע ט"ז: שמונה דקות מתחילת הרישום לגני הילדים וכיתות א', הרישום נסגר לבית הספר רימונים, היחידי ברובע וכל מי שהספיק להרשם בשמונה הדקות מתחילת הרישום - זכה.

למערכת אשדוד נט הגיעו הבוקר פניות של הורים מאוכזבים, בדיוק כמו לפני שנה ושנתיים, שייאלצו לרשום את ילדיהם לכיתות א' ברובעים סמוכים. 

מדובר במצוקה של ממש, שכן רובע ט"ז מאופיין במשפחות צעירות עם ילדים רבים, וכבר שנים שקיימת מצוקה - שלא ברור מדוע משנה לשנה הבעיה לא נפתרת.

בשנה שעברה הגיבו בעירייה בעקבות סגירת הרישום לאחר שעה: "לכל בית ספר יש מכסת קיבולת אותה יוכל להכיל ואין בית ספר בלתי מוגבל ברישום. כמו כן, בכל אזור רישום ישנה כמות מוסדות הנותנת מענה לצרכים באזור הרישום כך שכל ילד יוכל למצוא לו מסגרת מתאימה באזור הרישום.

לעניין בית ספר רימונים. מכסת הרישום לביה"ס הסתיימה ולרשות ההורים עומדת האפשרות לבחור בבתי הספר הנוספים באזור הרישום (שירת הים ואופק) בצירוף בקשת העברה לבי"ס רימונים".

מרכז הרישום עשה כל מאמץ על מנת לאפשר רישום מהיר ויעיל והוא שמח שהורים מנצלים את הפלטפורמות הטכנולוגיות לביצוע הרישום באופן מיטבי".