ניסיון להרגיע את הרוחות (צילום איתן בר זאב - כלכליסט)במרכז הקניות ביג פאשן הוצב אתמול עץ אשוח, זאת לקראת חגיגות הנובי גוד שיחגגו יוצאי חבר המדינות בסוף החודש. אלה שהעץ, שמזוהה עם חג המולד הנוצרי שמסמן את הולדת ישו, מעורר סערה לא קטנה בעיר.

הבוקר דיווחנו כי ממ"ק ראש העיר אבי אמסלם, קרא להנהלת הביג "להסיר את החרפה". כזכור, בסקר אשדוד נט מהשבוע שעבר, הצביעו רוב המצביעים כי הם לא מתנגדים להצבת העץ בביג פאשן באשדוד.

הבוקר שוחחו הרב הראשי של אשדוד, הרב יוסף שיינין ומנכ"ל ביג מרכזי קניות איתן בר זאב. בשיחה בין השניים, הסביר מנכ"ל ביג כי העץ אינו מסמן את חג המולד עבור קהילת יוצאי חבר המדינות בישראל.

הרב יוסף שיינין: "שוחחתי עם מנכ"ל חברת ביג הארצית בעניין. הוא טוען שאצל עולי חבר העמים מנהג הצבת עץ האשוח לא מתקבל כסממן נוצרי. הוא הסביר כי הקומוניסטים התנגדו לכל הדתות ואף בזמן שלטונם הציבו עצי אשוח. כנראה הקומוניסטים עבדו על העם בחכמה ועקרו מהם את אמונתם, גם של העם היהודי והשאירו אותם עם עץ האשוח, וזאת כדי לתת להם את ההרגשה שהם דווקא כן נוהגים כמנהג אבותיהם".

עוד הוסיף הרב שיינין: "האמנם, עבור יוצאי חבר העמים הצבת עץ אשוח אינו מהווה סממן דתי, אך אי אפשר להתכחש לכך שמדובר בסממן נוצרי דתי מובהק. אנו מתנגדים לכך".

עץ האשוח בביג פאשן (צילום: אורי קריספין)

מנכ"ל ביג איתן בר זאב: "השתגעתם? דיבר איתי הרב שיינין, הכל בסדר הכל רגוע. תארו לכם שהיו אומרים בחוץ לארץ שלא רוצים חנוכיה, איזה צעקות 'אנטישמים אנטישמים' היו צועקים היהודים. מה קרה לכם? אתם ירדתם מהפסים מכל השטות הזאת? אנשים איבדו את הצפון. גם החרדים היו צורחים כשמישהו היה לוקח את החנוכיה. יש גבול לכל תעלול. זה לא ראוי לתגובה בכלל כל הסערה בכוס מים הזאת".

לדברי בר זאב, השיחה עם הרב הראשי לאשדוד התנהלה בצורה נעימה: "הרב קיבל את הדברים בשקט ושלווה. יש לי כבוד גדול לתושבים יוצאי חבר העמים שבאים לבקר במרכז וגרים באזור שלנו, ואנחנו מכבדים את כולם ובזה נגמר הדיון בזה. מי שרוצה יבוא, מי שלא רוצה שלא יבוא".

סייע בהבאת הידיעה: שמואל סרדינס 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]