בהודעה לתקשורת מטעם מערכת החינוך נמסר: "מערכת החינוך פותחת את שעריה, בכל רחבי הארץ, ומזמינה את כלל תלמידי ישראל להגיע לבתי הספר ולגני הילדים.

מוסדות החינוך ייפתחו בהדרגה עד השעה 9:00. המורים והמנהלים יקלטו את תלמידיהם כבשגרה, וינהלו יום לימודים באופן מדורג.

צוותי ההוראה יקיימו שיחות עם התלמידים, להפגת לחצים, ובכלל זה פעילויות חצר לצורכי הפגה, ויינתן ביטוי לשיח רגשי חברתי משתף.

יועצות בתי הספר, בשיתוף צוותי השירות הפסיכולוגי חינוכי, יפעלו לאיתור מצוקות וצרכים, ולחיזוק החוסן הנפשי של התלמידים.

הסעות: יצאה הודעה לרשויות המקומיות להחל התארגנות להסעות תלמידים, תוך שמירה על כל כללי הביטחון והבטיחות.

אשר לבגרות באזרחות: הבחינה המרכזית תחל בשעה 14:00. תלמידים שרוצים בכך, יוכלו להיבחן היום.

תלמידים שאינם חשים שהם מוכנים לבחינה, מוזמנים לקיים אותה במועד הנוסף, שיפורסם בהקדם, והיום להגיע לבית הספר כבשגרה, מבלי להיבחן.

זירת הנפילה באשדודמקורות ערביים מדווחים על הפסקת אש שנכנסה לתוקף החל מהשעה 04:30 לפנות בוקר. בישראל הכחישו את קיום הפסקת האש, וההפגזות נמשכו הלילה עד סמוך לכניסת הפסקת האש לתוקף.

הבוקר הודיע פיקוד העורף במפתיע על הסרת כל המגבלות שהוטלו על העורף במסגרת הלחימה בדרום. באשדוד החליטו להחזיר את התלמידים ללימודים החל מהשעה 09:00.

ההודעה של פיקוד העורף

לפי הדיווחים ברצועה, "כל עוד הפסקת האש תהיה הדדית, שני הצדדים יהיו מחויבים לה מאותו הרגע". מקורות בעזה ציינו כי חמאס הסכים להפסקת אש אחרי קבלת ערבויות מישראל שהכסף הקטארי (שהיקפו לא ידוע) ייכנס לעזה מדי חודש, וכן ייכנסו סחורות ומשלוחי סיוע דרך המעברים.

ישראל הודיעה לארגונים, לפי המקורות, כי כל אמצעי אלימות על הגדר ישפיע על ההסכם ועל הכנסת הכסף, פתיחת המעברים ועל היקף מרחב הדייג. הג'יהאד האיסלאמי התנגד לרגיעה - אך חמאס לחץ לקבלה.