השבוע הסתיימו העבודות במסגרת שלב א' של פיתוח חלקה הראשון של טיילת החוף - משפך נחל לכיש, דרך פארק הפיראטים ועד קצהו הצפוני של חוף לידו.

הפרויקט הנוכחי, שעלותו מוערכת בכ-35 מיליון ₪, יצא לדרך לפני כשנתיים. בין היתר כולל הפרויקט: סלילת שבילים, עבודות ריצוף ועץ, הקמת סככות צל ופינות ישיבה אשר עוצבו במיוחד עבור הפרויקט, ביצוע עבודות גינון, תאורה מעוצבת ומזרקה מוארת ומרשימה מול מלון ווסט, אשר תפעל במשך היום והערב בכל ימות השבוע.

טיילת חוף אשדוד, צילום: מייק אדרי

רצועת החוף הארוכה והייחודית בעיר, כך נמסר בהודעה, עתידה להמשיך ולקיים "שטחים פתוחים" עם מינימום פיתוח, תוך שמירה מקסימלית על הנכסים הטבעיים והארכיאולוגיים הקיימים בה.

בשלב הבא של עבודות הפיתוח, הנמצא בשלבי תכנון סופיים, עתידה הטיילת להימשך עד המרינה ולאפשר הליכה רצופה לכל אורכה.

הממונה על החברה לתיירות, חבר מועצת העיר משה דנינו: "פיתוח הטיילת מהווה נדבך חשוב בפיתוח התיירות ומרחבי החוף בעיר אשדוד, תוך שימת דגש על שמירת החיבור בין העיר לים. החברה לתיירות עתידה להמשיך ולפתח את טיילת החוף הצפוני משפך נחל לכיש עד למרינה, בה ישתלבו בעתיד גם בתי קפה, מסחר ומלונאות."

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]