בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר עונשי מאסר על האחים התאומים אלקו ולוי פפיאשווילי (29) מאשדוד ועל חברם אריאל אביטן (27), שהורשעו במסגרת הסדר טיעון בתיק סחיטה באיומים של אנשים אשר לוו מהם כסף.

בכתב האישום המקורי שהוגש באוגוסט 2018 נטען בין היתר כי האחים נהגו לנכות צ'קים עבור בעלי עסקים באשדוד ולהלוות בריבית לאנשים שנקלעו למצוקה כספית ופנו אליהם.
לצורך גביית הכספים מלווים שלא עמדו בהחזרים, השניים נעזרו באביטן. עוד עלה מכתב האישום, כי בעקבות מסכת הסחיטה, אחת מהחייבים ברחה לאילת ואחר טס בבהלה לארצות הברית.

כתב האישום נגד השלושה, המיוצגים על ידי עורכי הדין נס בן נתן וחיים שטיינברגר, התבסס על עדויות המתלוננים, פלטי שיחות, הודעות שנשלחו, ומחברות שנמצאו ובהן רשימות לווים, כספים ומועדי תשלום שנתפסו ברכבם יחד עם צ'קים רבים.

במסגרת משא ומתן בין סנגורי הנאשמים לבין הפרקליטות, ההגנה הצביעה על קשיים ראייתיים בתיק, ובעיקר על סתירות בעדויות חלק מהמתלוננים בשניים מהאישומים. במסגרת ההסדר הוגש לבית המשפט כתב אישום מתוקן, ממנו נמחקה הטענה כי האחים עסקו בהלוואות בריבית, ובוצע שינוי בסעיפי העבירות שיוחסו לנאשמים. לבסוף, אלקו הורשע בסחיטה באיומים, לוי בסיוע לסחיטה ואביטן הורשע באיומים וסחיטה באיומים.

עם הגשת ההסדר, אמר נציג הפרקליטות: "כתב האישום המקורי עבר תיקון משמעותי... הנובע מקשיים ראייתיים שהיו בתיק, בעיקרם קשורים למתלוננים וליכולת להביא אותם לבית המשפט".

השופט דניאל בן טולילה קבע כי מדובר בהסדר מקל אולם סביר, וצין את הודאת הנאשמים שחסכה זמן שיפוטי ומהווה חרטה.

על אלקו הוא גזר 10 חודשי מאסר מיום מעצרו בחודש אוגוסט, על לוי נגזרו ארבעה וחצי חודשי מאסר שיחושבו מאז מעצרו  (כך שלמעשה סיים לרצות את עונשו) ועל אביטן נגזרו 15 חודשי מאסר תוך הפעלת מאסר מותנה - כך שבסך הכל ירצה 20 חודשי מאסר שיחושבו מאז מעצרו בחודש אוגוסט. בנוסף הוטלו על הנאשמים מאסרים מותנים וקנסות.