עקב אירועי אמש ולמרות ההתנצלות חמאס  ממשיך לאיים, היום (שישי) יותר מ-6,000 פלסטינים,  נמצאים בכמה מוקדים בגבול הרצועה, המפגינים מיידים אבנים לעבר הגדר וחלקם מנסים לחבל בה. חלק מהם מיידים מטעני חבלה לעבר הגבול. כמה חשודים חצו את הגדר בדרום הרצועה וחזרו לשטח העזתי כעבור זמן קצר. כוחות צה"ל משיבים באמצעים לפיזור הפגנות. 

AP

המצב בדרום ממשיך להיות מתוח , אתמול צה"ל ירה למוות בפעיל חמאס  ולאחר מכן הודיע כי הירי נגרם ככל הנראה מאי-הבנה , ובחמאס החלו לאיים. 

במסגרת צעדות השיבה בכיר חמאס פתחי חמאד נאם בפני המפגינים ואמר :

"למרות ההתנצלות הישראלית, ננקום על הרג הפעיל הצבאי אתמול". עוד הוסיף כי "חמאס ייתן לישראל ארכה של שבוע ימים ליישום ההבנות ההסדרה ואם לא ייושמו - ישובו צעירי עזה להתעמת עם ישראל, פקעה סבלנותנו, אנחנו על סף פיצוץ", אמר.

עקב כך נפרסה ביממה האחרונה סוללת כיפת ברזל, והפריסה הושלמה היום. מדובר בסוללה אחת נוספת, מעבר לסוללות המוצבות באורח קבע באזור הדרום. 

סמוך לשעה 22:00 נשמעה אזעקת צבע אדום  בכמה יישובים במועצת אשכול. תוך זמן קצר אמרו בצה"ל כי זוהה שיגור בודד משטח הרצועה. במועצת אשכול מסרו על נפילה בשטח פתוח, ככל הנראה של פצצת מרגמה. שעה וחצי לאחר מכן נשמע פיצוץ גם במועצת חוף אשקלון, ללא אזעקה שקדמה לו. בצה"ל מסרו כי זוהה שיגור ולא הופעלה התרעה ביישובים מכיוון שלא נשקפה להם סכנה.לא נגרם נזק ולא היו נפגעים. אין הנחיות מיוחדות לתושבים. השיגורים אירעו על רקע המתיחות הגדולה בדרום

בחמאס איימו בנקמה, והירי אירע בזמן שמשלחת התיווך המצרית הייתה ברצועה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]