אלונה אברהם ז"ל
יו"ר המועצה הדתית, הרב עובדיה דהן העניק ספר "הלכה יומית" לזכרה של המנוחה, אלונה אברהם תושבת אשדוד שנרצחה בפיגוע אסון התאומים בניו יורק. הספר הועבר לאביה של המנוחה לבקשתו.

הרב שיינין רב העיר השתתף באזכרה לזכרה של אלונה אברהם הי"ד שארגנו בני משפחתה בעיר, לאחר דבריו הנרגשים אביה של אברהם ביקש מהרב הראשי את הספר "הלכה יומית" לשנה הקרובה כדי שילמדו כל יום ב"הלכה היומית" לזכרה של המנוחה.

הרב שיינין פנה להרב עובדיה דהן ששמע על כך ומיד העביר את הספר האחרון שהיה בלשכתו לאביה של אלונה הי"ד כדי להנציח את זכרה כל יום ב"הלכה יומית" שיאמרו בבית הכנסת.

את לימודי היסודי למדה אלונה באולפנה באשדוד ולאחר מכן עשתה שירות לאומי. בהמשך, סיימה תואר ראשון בתעשייה וניהול במכללת "ספיר" בדרום, ותואר שני במינהל עסקים במכללת פוליטכני, שלוחה של אוניברסיטת ניו יורק. במקביל ללימודיה עבדה בחברת "אלתא" וצברה ניסיון. לאחר סיום עבודתה ב"אלתא" התקבלה אלונה לעבודה בחברת "אפלייד מטיריאלס". 

אלונה הייתה בביקור בארה"ב אצל בני משפחתה. ביום שלישי, (11.09.2001), סמוך לשעה תשע בבוקר שעון ניו יורק ובשעתיים הבאות, תקפו טרוריסטים מארגון אל-קאעידה מטרות בארצות הברית, לאחר שחטפו ארבעה מטוסי נוסעים מיד לאחר המראתם.

אלונה אברהם לא היתה הישראלית היחידה שנספתה בפיגוע הנורא של אסון התאומים, יחד איתה נהרגו עוד 3 ישראלים בפיגוע וגם  הם כמו רבים ואחרים הונצחו באנדרטה בכיכר ניו יורק באשדוד.

לאחר מאמצים מרובים כעבור שש שנים אחרי אסון התאומים, הובאו שרידי גופתה של אלונה אברהם ז"ל לקבורה בישראל.

מידי שנה עורכים בני משפחתה ומוקירי זכרה טקס אזכרה לזכרה, בה משתתפים רבנים המעלים את זכרה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]