שמוליק דואק וכרמלה טהורי זכרה לברכה | פייסבוק

במשך כבר כמעט חמש שנים הכיר שמוליק דואק, ספר מאשדוד, את כרמלה זכרונה לברכה. הוא מספר: "היה זה יום שישי, אחד הקלייטנים שלי מיהר מאוד, וכששאלתי מדוע, הוא אמר: "לסייע לאישה מבוגרת שמאכילה אנשים מדיי שישי". 

לדבריו, כרמלה הגיעה מירושלים לאשדוד לפני כ-10 שנים. הוא הוסיף: "לדעתי היא עסקה במעשי חסד ונתינה עוד קודם לכן."

מתוך השיחה עולה כי עם הגעתה לאשדוד החלה כרמלה לעזור לשכנים שלה ובכל פעם ששמעה על מישהו במצוקה, היא מיד הייתה דואגת לסייע גם לו. אט אט היא הפכה מוכרת, ואחרים הצטרפו אליה והחלו לסייע לה באיסוף מצרכים, ביניהם ירקנים משוק רובע ב', בוטיק הפיתה, מסעדת סינטה ועוד.

כרמלה טהורי ז"ל, בחג פורים | באדיבות שמוליק דואק

"מדיי שישי, מתחת לבניין" - אומר דואק, "היא הייתה פורסת על שולחן את כל המצרכים ומתחילה למיין אותם לכל משפחה. הגיעו המון משפחות - זה היה מוסד חסד שמבוסס על איש אחד!" 

"התחלתי לעזור לה גם אני מדיי שישי. בנוסף, בקבוצה בפייסבוק שאני מנהל -'אשדודים ערבים זה לזה', סיפרתי עליה ונכחתי לגלות שרבים הכירו אותה וכן דיברו בשבחה".

לדבריו, כרמלה נחשפה לקבוצה ושם החלה לבקש סיוע בדברים שהייתה זקוקה להם בכדי לסייע למשפחות: ילקוטים, מטריות, בגדים חמים, שמיכות, מצעים ועוד. 

לפני כשנתיים היא עברה להתגורר בבית אבות: "להפתעתנו ולשמחתנו היא המשיכה את פועלה גם משם, עם סיוע שלנו ושל חברים. שם היא אפילו דאגה לקשישים המתגוררים בבית האבות" אומר דואק ומספר כי בבית האבות התגוררו בין היתר קשישים עריריים, שאין להם ילדים או משפחה, וכרמלה הייתה דואגת להם. 

"דאגנו לבקר אותה לפחות פעם בשבועיים, לראות מה שלומה. היא הייתה אישה אנרגטית ושמחה שנתנה כוחות לכולנו." 

בסרטון, דואק וחברים מבקרים את כרמלה בבית האבות >>

הלוויה תתקיים במושב מצליח, היום (ראשון) בשעה 14:30.

יהי זכרה ברוך

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]