בעיריית אשדוד נערכים גם להתמודדות עם האתגרים שמזמן לנו החורף ובהם רוחות סוערות, ברקים וגשמים, העלולים להביא איתם גם שיטפונות והצפות, פגיעה בעצים ובעמודים והתנתקות של חפצים בשל עוצמת הרוחות.

לשם כך בדיוק נערכים במינהל התפעול. "ההתמודדות עם משקעי גשם קיצוניים מחייבים ניקיון מרזבים, תעלות ונקזים, זיפות גגות של מוסדות חינוך וציבור", אומרים בתפעול ומוסיפים "מול הרוחות החזקות מתבצעות עבודות קשירה והגנה על פריטים, גיזום עצים והיערכות כללית לתרחישי חורף אפשריים". 

השבוע מזג האוויר יהיה עדיין חם לעונה אך קיימת תחזית לגשם מקומי קל והחל מיום חמישי בערב ושישי בלילה יש צפי לרוחות חזקות וממטרים.

גשם באשדוד

בשבת תהיה שוב התחממות. במינהל החינוך קוראים לתושבים לנצל את הימים הללו להיערכות אישית במסגרת המשפחתית, וממליצים על ביצוע את הפעולות הבאות:

לדאוג לניקוי המרזבים בבתים הפרטיים ובבנייני המגורים

לגזום עצים בחצרות הבתים

לחזק פריטים שונים מסכנת רוחות סערות, כדוגמת ציוד וריהוט חוצות הנמצא בחצרות, דודי שמש ואנטנות על גגות הבתים או פרגולות וסככות צל במרפסות הבתים.

להיערך בתוך הבית ולהצטייד בתאורת חירום, רדיו המופעל על סוללות, טלפון סלולארי וכמות מספקת של סוללות למקרה של הפסקת חשמל. 

במינהל התפעול מזכירים את החורף שעבר כגשום וסוער במיוחד עם משקעי גשם גבוהים מהממוצע.

צילום: דוברות עיריית אשדוד

אגב כך הם מזכירים את השיטפונות הקשים בערבה, את שיבושי הדרך וחסימת הצירים לאילת וכן ערים נוספים שבהם נראו הצפות. היום ירדו גשמים בצפון וכבר נראו הצפות בערים בגליל המערבי. 

"היכולת שלנו לצלוח את החורף בשלום תלויה במידה רבה במוכנות של כולנו, ברמת העיר וברמה הפרטית", אומרים במינהל התפעול ומציינים כי המוקד העירוני ויחידות התפעול ערוכים לתרחישי חורף בדרגות קושי משתנות, ממזג אוויר חורפי עם אפשרות לגשם בעוצמה נמוכה והתפתחות תנאי סערה ועד למזג אוויר סוער עם משאבי רוח בעוצמה גבוהה, התפתחות ענני סערה וממטרים כבדים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]