צילום: אתר רכבת ישראל

בהודעת ההנהלה נאמר כי "בשעות האחרונות, בצעד ארגוני פראי ובלתי חוקי, הודיעו שמונה פקדים על מחלה. זו נסיקה של מאות אחוזים במספר הודעות המחלה ביחס לימים כתיקונם. מדובר על קרוב למחצית ממצבת הפקדים שעומדת על 21. ארבעה פקדים סיימו זה עתה משמרת שהחלה בשעה 22:00 אמש והוארכה בשעתיים נוספות, ואינם יכולים להמשיך בעבודה על פי נוהל הבטיחות. שאר תשעת הפקדים מסרבים בשלב זה לענות לטלפונים המבקשים להקפיצם למשמרת".

"בשל כך", אמרו ברכבת, "ומסיבות בטיחותיות אשר אינן מאפשרות הפעלת תנועת הרכבות עם פחות מארבעה פקדים במשמרת, נאלצת הנהלת הרכבת לעצור את תנועת הרכבות ברחבי הארץ, בהתאם לנהלי הבטיחות, עד לעצירה מוחלטת בשעה 8:00.

זאת עד להודעה חדשה. מדובר על פגיעה קשה של ועד העובדים בראשות גילה אדרעי בציבור הנוסעים בימי שישי, לצד החיילים הרבים אשר עושים שימוש ברכבות".

רכבות שיצאו ב-6:30 בבוקר, לפני הודעת ההנהלה, ימשיכו ליעדן - אבל מ-8:00 החלה השבתה כללית בתנועת הרכבות בכל הארץ. בתחנות שוונת, ובהן תחנת שדרות, כבר הוצבו שלטים שעליהם נכתב: "אין רכבות עד הודעה חדשה".

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ גיבה את החלטת הנהלת הרכבת לעצור את תנועת הרכבות ברחבי הארץ, והנחה את ההנהלה לפנות מיד לבית הדין לעבודה שיורה לועד העובדים להחזיר את פקחי הבטיחות לעבודתם, ובמקביל לנקוט בצעדים משמעתים נגד יושבת ראש הוועד וחבריה.

מההסתדרות נמסר: "בחצי השעה הקרובה הנהלת רכבת ישראל תחל להשיב את כל תנועת הרכבות ברחבי הארץ, לסדרה. יו״ר ההסתדרות ארנון בר דוד, הורה הבוקר לוועד העובדים לאתר באופן מידי עובדים שיגיעו למלא את תפקידם. ההסתדרות קוראת להנהלת הרכבת לבטל את שביתת המגן ולפעול ביחד לבניית מערכת יחסי עבודה תקינים. יו״ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, נמצא בקשר רציף עם ועד העובדים והנהלת הרכבת."

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]