אירוע חמור בנמל אשדוד

האירוע הקשה התרחש בליל אמש (ה') סמוך לשעה 22:20. מהפרטים עולה כי מרינה ראטוש בת ה-41 מגיעה עם רכבה לאזור כניסת המשאיות של הנמל, חוצה את הצומת בדהרה, לא עוצרת למרות קריאות המאבטחים ומצליחה לפרוץ את השער הראשון. בשלב זה חושבים המאבטחים שמדובר בפיגוע, הם פותחים באש ומצליחים לעצור את הרכב.

בבית החולים אסותא באשדוד כאמור נקבע מותה. חוקרים של המשטרה בודקים מה הוביל לאירוע הקשה והמאבטח שירה נעצר לחקירה ושוחרר בתנאי מעצר בית.

רכבה כאמור חורר בכדורים רבים שפגעו בה. המשטרה מבקשת לערוך נתיחה אחרי המוות והמשפחה מתנגדת ותפנה לביהמ"ש. מרינה התגוררה עם הוריה, אח נוסף שלה מתגורר בארה"ב.

מרינה ראטוש ז"ל. צילום פרטי

משפחתה מסרה: "כנראה נכנסה לנמל בטעות. היא בחורה נורמטיבית, נבחרה לעובדת מצטיינת. ריססו אותה בכדורים, כאילו שמדובר במחבל עם חגורת נפץ. יש דרכים אחרות לעצור רכב שנכנס לנמל, לא צריך לחזור הביתה בארון בגלל טעות. זהו שער שמרוחק מאוד מהשטחים הרגישים בנמל, היה מספיק זמן ודרכים לעצור אותה. למרות שראו שיושבת רק אישה אחת באוטו המאבטח ירה בלי הפסקה. המשפחה תדרוש חקירה. אירוע כזה לא היה צריך לקרות, יש מספיק שיטות לעצור אותה".

עורך דין של המשפחה מסר: "הוא פתח עלייה באש תופת, ריסס אותה בכדורים, לא הייתה התראה על הנמל, ויש מספיק דרכים כדי לעצור רכב. לא צריך לרסס את הרכב כאילו מדובר במחבל עם חגורת נפץ. זהו שער שמרוחק מאוד מהשטחים הרגישים בנמל, היה מספיק זמן ודרכים לעצור אותה".

"למרות שראו שיושבת רק אישה אחת באוטו המאבטח ירה בלי הפסקה" - הוסיף עו"ד מחלוף, "היא בחורה נורמטיבית, נבחרה לעובדת מצטיינת במחסני תאורה. לא צריך לחזור הביתה בארון בגלל טעות. המשפחה תדרוש חקירה. אירוע כזה לא היה צריך לקרות, יש מספיק שיטות לעצור אותה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]