הסכין ששימשה לדקירה - צילום: דוברות המשטרהבבית המשפט הוארך לפני הצהריים מעצרו של אלכסיי אפטוב (28), תושב אשדוד שדקר ופצע קשה את שכנו (23) ופצע קל את אישתו. הוא יישאר תחת השגחה צמודה של המשטרה בבית החולים אסותא, שם הוא מאושפז. מהדיון עולה כי אפטוב טרם נחקר על ידי חוקרי המשטרה בעקבות מצבו, למרות שחל שיפור מה, הוא עדיין תחת השפעת התרופות ולא ניתן לחקור אותו.

האירוע הקשה התרחש בראשון פנות בוקר. אפטוב עלה לבית שכניו בקומה הרביעית בבניין המגורים ברחוב הרב קוק, דפק בחוזקה על הדלת ודרש כי יפתחו לו את הדלת. לאחר שהבין כי לא יפתחו לו את הדלת, עלה אפטוב באמצעות סולם לגג הבניין, השתלשל לדירת השכנים בקומה הרביעית והחל לתקוף את שכנו באמצעות סכין. 

השכן, שנדקר דקירות מרובות, הצליח להמלט מהדירה עם אישתו, נכנסו לבניין סמוך ובקומה הרביעית הצליחו לכנס לדירת תושבת האזור שפתחה לעזור להם. אפטוב התקשר למשטרה ודיווח על האירוע, כאשר במקביל מתקשרת גם התושבת שעזרה לשני הצעירים שנמלטו מהאימה.

כוחות משטרה שהגיעו למקום מצאו את אפטוב מסתתר מאחורי מקרר בדירתו. כאשר ראה אותם החל אפטוב לתקוף את השוטרים, שנאלצו לירות בו על מנת לנטרלו. הוא פונה במצב קשה לבית החולים אסותא, עבר ניתוחים ומצבו השתפר. הפצוע באירוע הדקירות ואישתו פונו אף הם לאסותא. האישה שוחררה באותו היום, מצבו של בעלה השתפר לאחר ניתוח שעבר.

עורך דין יאיר לחן, שמייצג את אפטוב, אמר לאחר הדיון בהארכת המעצר: "מרשי טרם נחקר על ידי המשטרה בגלל מצבו. אמרתי במהלך הדיון כי הירי שביצעו השוטרים לא היה מוצדק וניתן היה לנטרלו באמצעות טייזר. כך או אחרת, הנושא נבדק על ידי מח"ש"..

עו"ד יאיר לחן

בעניין האירוע הקשה במהלכו פרץ אפטוב לבית שכניו ודקר, אמר עו"ד לחן: "ממה שהצלחתי להבין, קדם לאירוע הקמת רעש לכאורה. אין הכרות בין השכנים קודם לכן. ככול הנראה מרשי היה תחת השפעת אלכוהול בעת האירוע, אך אין אינדיקציה וודאית לכך. ביקרתי אצל מרשי בבית החולים, אך בשל מצבו והשפעת התרופות, יש קושי לתקשר איתו. אני עדיין לא יודע אם הסכין הובאה על ידי מרשי בעת שפרץ לכאורה לבית שכניו, או נילקחה על ידו במקום האירוע".