דוד טטרואשוילי ז"ל

האסון בנמל אשדוד - ההרוג בתאונת העבודה הקטלנית בנמל הוא דוד טטרואשוילי (46), תושב אשדוד אב ל-3. 

התאונה הטרגית אירעה אתמול בשעות הצהריים בבטן אוניה בנמל. דוד ז"ל היה סוואר בנמל ועסק בפריקת האוניה. מסיבה שעדיין נחקרת, גליל פלדה במשקל של טונות התנתק מהמנוף ופגע בדוד. 

תחילה הדיווח היה על תאונת עבודה עם פגיעה ברגל ואמבולנס של הנמל יצא לחבירה עם ניידת טיפול נמרץ של מד"א. דוד, שככול הנראה סבל מפגיעה פנימית שלא נראתה, התמוטט בניידת הטיפול הנמרץ ופארמדיקית מד"א החלה בביצוע החייאה בעקבות מצבו האנוש. 

כך סיפרה מרין מרטינס, פארמדיקית מד"א: "כשהגענו למקום ראינו גבר מחוסר הכרה, עם חבלה רב מערכתית. סיפרו לנו שהוא נפגע מחפץ כבד שנפל עליו בזמן עבודה. הענקנו לו טיפול רפואי מתקדם, במהלך הטיפול הרפואי מצבו הידרדר וביצענו בו פעולות החייאה, תוך כדי הפינוי לבית החולים, כשמצבו אנוש״.

בבית החולים אסותא הוכנס דוד לניתוח בניסיון להציל את חייו. במשך שעות ארוכות נלחמו הרופאים על חייו של דוד, ולאחר הניתוח הוא הועבר ליחידת הטיפול הנמרץ - שם הוא נפטר.

ההודעה הקשה על פטירתו של החבר, האב והאיש המדהים התפשטה מהר בקבוצות הוואטסאפ. חבריו בנמל החלו מבכים את פטירתו של החבר בנסיבות כל כך טרגיות. 

יאיר אוחנה, אחד מחבריו כתב על קיר הפייסבוק של דוד: "כואב הלב וקשה לעכל את האבדה המרה. ברוך דיין האמת ליבי עם המשפחה על האובדן הכבד טרם עת,
בן אדם כל כך יקר ותמיד שמח ומחייך".

מנכ"ל הנמל הורה על הקמת ועדה לבדיקת תאונת העבודה

בעקבות האסון הכבד, איציק כהן - מנכ"ל חברת נמל אשדוד בפועל, הורה להקים ועדת בדיקה בעקבות האסון שפקד את הנמל. עבודת הפריקה מהאוניה בה אירע האסון הופסקה, זאת עד קבלת הממצאים.

"חברת נמל אשדוד משתתפת בצערה העמוק של משפחת עובד החברה אשר נפגע במהלך עבודתו באוניה. מנכל החברה הורה על הפסקת העבודה באניה והקמה מיידית של ועדה לבדיקת נסיבות התאונה, תוך קבלת הנחיות מאגף הבטיחות במשרד העבודה", נמסר מהנמל.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]