.ההסלמה הפעם רצינית:
הצדדים מצהירים שהם לא רוצים בהסלמה, אבל כל הניסיונות להרגעת השטח כשלו ונראה שעתה הם רק יחריפו בעיקר בעקבות העימותים הבלתי פוסקים בין שר הביטחון ליברמן לבנט שלא מפסיקים להקניט ולנסות להוכיח מי יותר גיבור, מי יותר קשוח ומי פחות ותרן מביניהם.  השילוב הזה והעובדה שהחמאס מאבד שליטה על השטח והיאוש של המתווכים, מראה לנו כיוון אחד - הסלמה שלא תסתיים במהרה. 

מאות רקטות! ללא הפסקה נורו לעבר ישובי הדרום, כולל פגיעות ישירות ונפגעים. והמתקפה היא כהכרזת מלחמה. לא סביר שבישראל יוכלו להבליג על כך.

הממשלה תהיה חייבת להגיב בעוצמה ולסיים את הסבב כשידנו על העליונה עם הרתעה מקסימלית. החמאס מבחינתו מעדיף לסיים את הסבב כבר עכשיו ומאיים שאם ישראל תגיב, הם יגדילו את טווח הרקטות.

בעקבות ההסלמה, פיקוד העורף בהודעה חשובה לתושבי אשדוד והסביבה: "שהו בקרבת מרחבים מוגנים והמנעו מלהסתובב בחוץ".

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, בהודעה חשובה לתושבי אשדוד:

תושבים יקרים, 
בשעות האחרונות קיימת הסלמה במצב הבטחוני, ולאור זאת, הוציא פיקוד העורף הנחיה לתושבי אשדוד להשאר בסמוך למרחבים מוגנים. 
כמו כן, הנחיתי לפתוח מקלטים ציבוריים, ולכנס את גורמי הביטחון בעיריה ברשות ממלא מקומי עו״ד גבריאל כנפו, להיערכות מול האפשרות לירי טילים על אשדוד. 
אני שוהה בראש משלחת מהעירייה בכנס ערים חכמות בברצלונה, ונמצא בקשר רצוף עם מפקד המחוז של פיקוד העורף, עם מוכנות להפסקת שהייתי וחזרה מיידית לארץ, בהתאם להתפתחות הבטחונית. 
אנא, הקפידו על הנחיות פיקוד העורף, וגם רעננו יחד עם כל בני המשפחה את כללי ההתגוננות. 
להזכירכם, שעם הישמע אזעקה:
א- יש להכנס תוך 45 שניות למרחב מוגן, או לחדר המדרגות למי שאין מרחב מוגן, או למרכז הבית בבתים ללא מרחב מגן וללא חדר מדרגות. 
ב- יש להשאר במקום לפחות 10 דקות מתום האזעקה, ולא לשהות תחת כיפת השמיים מחשש לנזק מרסיסי הפגיעה של טיל כיפת ברזל ברקטה ששוגרה. 
ג-בתים משותפים עם דלת אינטרקום, מתבקשים להשאיר את דלת האינטרקום  פתוחה לטובת עוברים ושבים בסמוך לבניין בעת הישמע אזעקה. 
מוקד 106 עומד לרשותכם לכל שאלה, ומערכת הביטחון העירונית שלנו באשדוד מאוד מנוסה, ואנו ערוכים לתת כל מענה נדרש. 
הנסיון מוכיח, שאם שומרים על כללי ההתנהגות אז גם שומרים על  החיים. 
אנו מקוים שהמצב יחזור לשליטה ולשקט, אך אנו גם מוכנים לכל התפתחות. 
אמשיך לעדכן אתכם.
ראש העיר בצוק איתן

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]