התכנסות וועדת החינוך בכנסת

רק לפני יומיים נפגשו נציגי הקהילה עם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ונציגי העירייה הרלוונטיים. בפגישה ביקש ראש העיר למצות את התחקיר עד תום ולגבש תכנית שתמנע מקרה כזה בעתיד. "אני שמח על ההתכנסות ומגנה כל סוג של אלימות" -הוא אמר.

כעת נציגי הקהילה, בראשם עורך דין אייצ'לותם מסלה שהוביל את ההפגנה בתחילת השבוע ואימו של הנער שנטען כי נעצר בכוחניות בבית הספר מפתן באשדוד, הגיעו לוועדת החינוך בכנסת שהתכנסה במיוחד לדון באירוע.

לוועדה הצטרפו נציגי משרד הרווחה באשדוד - עומר אונגר והצוות וכאמור עו"ד מסלה ואימו של הנער. בוועדה סיפרה האימא על הכאב וההתמודדות שלא נותנים לה מנוח. מנהל הרווחה מר עומר אונגר ציין שיסייע למשפחה ויעמוד לרשותה בכל דבר.

עו"ד אייצ'לותם מסלה ואימו של הנער בהפגנה | צילום: אשדוד נט

מי שיזמה את הוועדה בבהילות היא חברת הכנסת פנינה תמנו-שטה מסיעת יש עתיד. בהודעה שהוציאה יום קודם כתבה: "ילדים יוצאי אתיופיה חווים אלימות, דורסנות וגזענות יומיומית חלקם במערכת החינוך וחלקם במקומות אחרים. לא אחת, במקום שהמערכת תדחוף אותם קדימה, היא מורידה אותם למטה. הם נותרים פגועים ומצולקים בין היתר במוטיבציה ובאמונה העצמית והכללית."

"שבוע שעבר היינו עדים לאירוע חמור של מעצר ילד בן 15 באשדוד בתוך שטח בית ספר מפתן לעיני התלמידים ומנהל בית הספר", כך נכתב בהודעה, "אני קוראת לכל מי שאכפת לו\ה משוויון זכויות במדינה הזאת להגיע לכנסת ולהילחם ביחד איתי עבור עתיד הילדים שלנו! ולהראות לממשלה שאנחנו לא נסבול התנהגות כזאת. לא ניתן ששוטרים ירביצו לילד בן 15 מול מנהל בית הספר שלו בתוך שטח בית הספר! לא נוותר ונלחם על כל ילד וילדה באשר הם. עד שהגזענות תיפסק, הבלשים שהרביצו לילד וגררו אותו צריכים ללכת הביתה במידי וכן גם מנהל בית הספר!"

עו"ד אייצ'לותם מסלה ציין בפני הוועדה: "החשש שלנו מאלימות משטרתית לא נולד מהיום ומגובה בעובדות. לאור המקרה האחרון ולאור שאף אחד לא הביע שום נכונות לטפל באירוע, וזאת על אף שהקהילה יצאה להפגין כנגד המקרה, הטיפול צריך להיעשות מהשורש. יש להקים וועדה לפיקוח וטיפול בעניין האלימות המשטרתית, לא ייתכן שהחברים והמשפחה שלנו נאלצים לחוות חוויות שכאלו."

עוד הוסיף לומר עו"ד אייצ'לותם: "המלחמה היא לא רק של הקהילה אלא של הציבור כולו. על כולנו חלה המחויבות החברתית והקהילתית להיאבק בעוול שנעשה לקהילה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]