.

הפרשה המזעזעת שהתרחשה באשדוד בפסח 2018 מגיעה לסיומה לאחר שבית המשפט קבע כי האם, שהטביעה את בנה בן החודש בג'קוזי במלון מי עמי באשדוד - אינה כשירה לעמוד למשפט. 

האם תשלח לאשפוז במוסד סגור עד ל-25 שנה. 

כזכור, תחילת הפרשה בקריאה שהתקבלה במוקדי החירום על תינוק מחוסר הכרה לאחר שנפל לאמבט ג'קוזי. כוחות ההצלה שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה ופינו את התינוק בן החודש לבית החולים אסותא, שם נקבע מותו.

כבר בתחילת החקירה חשדו החוקרים כי משהו בגרסת ההורים אינו כשורה, ושני ההורים נעצרו עוד באותו היום. בחקירת האם התברר כי היא אינה בריאה בנפשה, ועורכי דינה דרשו לבצע לה הסתכלות פסיכאטרית. בעדותה במשטרה סיפרה האם לחוקרים כיצד טבלה את בנה בן החודש שוב ושוב במי הג'קוזי, תוך שהיא מאמינה כי הוא המשיח והוא ייצא מהמים כמשיח בן דוד. 

האב, שהיה ישן באותה העת, התעורר משנתו וראה את המראה של בנו מוטל ללא רוח חיים ומיהר להזעיק את כוחות ההצלה. הוא נחשד בכך שהוא שיבש את החקירה. 

נתיחה שבוצעה לתינוק לא שפכה אור נוסף על הפרשה, שכן התינוק הוטבע וסיבת המוות הייתה טביעה.

בהסתכלות שנערכה לאם נקבעה כי היא במצב פסיכוטי והיא אינה כשירה לעמוד לדין.

הסנגור, עו"ד רועי בראונר: "מדובר באירוע מאוד טראגי ועצוב. האם לא הייתה אחראית למעשיה ואינה כשירה לעמוד לדין. בית המשפט הפסיק את ההליכים נגדה משום שלא ניתן לברר כיצד אירע האסון. צר לנו שהפרקליטות לא השכילה להבין זאת מהתחלה חרף העובדה שהייתה חוות דעת פסיכיאטרית בתיק עוד בטרם הוגש כתב האישום, דבר שגרם להוסיף לסבלה שלה ושל משפחתה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]