צילום ארכיון: ODREYצו הארנונה אושר ועבר השבוע במועצת העיר. סעיף משמעותי מאוד ויתכן שגם תקדימי ברמה הארצית הוא הגדלת שיעור בהנחה בארנונה לאוכלוסיית נכי רדיפות הנאצים וניצולי שואה שהוכרו על ידי המדינה.

מתוך הסעיף : 
הגדלת שיעור ההנחה בארנונה לאוכלוסיית נכי רדיפות הנאצים וניצולי שואה העונים להגדרה בהתאם לתקנות ההסדרים במשק המדינה 1993-תשנ"ג סעיף 2(4) א-ו לשיעור של 100 אחוז עד 100 מ"ר שטח הנכס הכפוף לאישור משרד הפנים.
ההנחה בארנונה הקיימת היום הינה בשיעור של 66% עד לשטח של 70 מ"ר למשפחה עד 4 נפשות ועד לשטח של 90 מ"ר למשפחה העולה על 4 נפשות. ההסבר לבקשה – בהמשך לבקשות שהתקבלו בנושא ומתוך רגישות לאוכלוסייה מיוחדת זו.

לפני מספר חודשים פנתה גב' נורית טופז מתנועת אשדודים בהצעה לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "הרחבת ההקלה בתשלומי הארנונה של שורדי השואה בעיר". במכתב נימקה גב' טופז את סיבת הבקשה: "לאור פניות שורדי השואה אלי להקל במעט על חיי היום יום שלהם, וכמי שיודעת שנושא שורדי השואה קרוב לליבך ואף הבאת להצבעה לשולחן מועצת העיר  לביטול הארנונה לשורדי השואה עם 100 אחוזי נכות ,אחת ההצעות המרגשות ביותר והחשובות". בהמשך מכתבה כתבה טופז לראש העיר שהצעתה היא להגדיל את ההנחה בארנונה לכלל ניצולי השואה ולהעניק להם הנחה בגובה  50 אחוזים.

האם משרד הפנים יאשר את בקשתם?
ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, הגיב לגב' טופז שהצעתה אכן נכונה, וביחד הם הגישו את  הצעתם לוועדת הכספים עם המלצה על הנחה בגובה 100 אחוז עד 100 מטרים ראשונים לניצולי שואה המוכרים על ידי המדינה .

וועדת הכספים כאמור אישרה את הסעיף ואתמול  פרוטוקול הוועדה  אושר  במועצת העיר. כעת הכדור עבר לידי משרד הפנים, שבידיו לאשר או לא לאשר את בקשת ההנחה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]