עיריית אשדוד תתחיל לעקוב אחר התושבים

עיריית אשדוד תחל בניטור הרשתות החברתיות ומעקב אחר תגובות התושבים בכל הנוגע לתחומי פעילותה - כך עולה ממכרז שפרסמה עיריית אשדוד ובו היא מבקשת לקבל הצעות מחברות שמתמחות בתחום. 

במפרט הטכני למכרז נכתב: "עיריית אשדוד מעוניינת במערכת מיחשוב המאפשרת לנתח ולנהל משוב תושבים בכל תחומי האחריות של הרשות המקומית. המערכת תהיה עם יכולת ניתוח מידע מכלל ערוצי האינטראקציה של תושבים עם הרשות - רשתות חברתיות, מוקד עירוני, ומקורות רלוונטיים נוספים, ותייצר לדרג הניהולי תמונה מעמיקה, מבצעית, בזמן אמת ולאורך זמן של הנושאים המעסיקים את התושבים, מידת שביעות הרצון שלהם והטרנדים המרכזיים שעולים מהשיח שלהם ואיתם".

על פי המכרז, המערכת תהיה עם יכולת ניתוח מבוססת אלגוריתם Machine Learning ואלגוריתמים נוספים המאגדים את המידע מהמקורות השונים ומעבדים אותו באופן ייחודי המותאם במיוחד לצורך הניהולי של רשות מקומית בהבנת שיח התושבים והפקת מסקנות ניהוליות ממנו. 

הדרישות מהמערכת, כפי שעולה מהמכרז: סיווג אוטומטי ובזמן אמת לנושאים - המערכת תאפשר איסוף מידע מרשתות חברתיות,  מהמוקד העירוני וממקורות נוספים. המערכת תהיה עם יכולת סינון מידע שבאמת רלוונטי לעבודת העירייה והחיים בעיר. המערכת תהיה עם יכולת לזהות ״זבל״ (כמו פרסומות או חיפוש דירות), ולזרוק את המידע הזה החוצה ובכך תאפשר להציג רק תוכן רלבנטי מהרשתות החברתיות . כתוצר של הסינון המערכת תאפשר למדוד ולהשוות את תחומי העניין השונים של התושבים ולהבין מה מעסיק אותם יותר ופחות - בעזרת הניתוח ניתן יהיה למדוד כמה תגובות יש ברמת המחלקה הספציפית ומה מידת שביעות הרצון של תושבים ממנה. 

המערכת תהיה עם יכולת לנתח את הרגש בתגובות גם בשפה העברית, המערכת תאפשר הצגת המידע על מפה גיאוגרפית עם יכולת ניתוח לפי חתכים כגון שכונות, לצפות בנושאים מובילים בכל שכונה וכדומה. בנוסף המערכת תספק התרעות על פוסטים פופולריים - על פוסטים, תגובות וכדו׳ אשר חצו סף מסוים של אינטראקציות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]