מערכת הביוב קורסת. צילום: שמואל סרדינס

דיירי רחוב נתן אלבז 18 נותרו אובדי עצות. בבניין האמור מתבצעים מזה שנה וחצי עבודות במסגרת פרויקט שיקום שכונות במימון משרד הבינוי והשיכון, אלא שחוזה ההתקשרות של המשרד עם הקבלן הופסק בשל רשלנות, כתוצאה מכך העבודות במקום הופסקו והדיירים נותרו כבר זמן מה לחיות עם הליקויים.

חדר המדרגות שנותר ללא חשמל ותאורה, מערכת הביוב שקרסה ומציפה את הזוהמה, סביבת הבניין שנותרה ללא גימורים ונראית כמו אתר בנייה לקראת סיום העבודות...ללא תיבות דואר, ללא שמשות בדלתות הכניסה לבניין ועוד.

לדברי הדיירים, השיפוצים במסגרת הפרויקט אף פגעו בתוך הדירות עצמן: רטיבות שגרמה לפגיעה ברהיטים ובמוצרי חשמל, ביוב שנכנס לחלק מהדירות בשל תשתית אינסטלציה לקויה ועוד.

נזילה באחת הדירות בשל עבודת איטום לקויה. צילום באדיבות הדיירים

במהלך הקיץ האחרון הדיירים כבר התלוננו על התנהלותו הרשלנית של הקבלן ובתגובה לפניית מערכת אשדוד נט, משרד השיכון השיב כי הוא אכן מודע לבעיה וכי הנושא יטופל. אולם כעת, כאמור, נראה כי הסיפור עוד רחוק מלהסתיים. אף על פי שמדובר בתושבי אשדוד לעירייה מבחינתה אין צד בעניין, זאת בטענה שהנושא נמצא באחריות ובטיפול משרד השיכון והבינוי בלבד. 

"פנינו לתרבות הדיור והם אמרו שכרגע אין תקציב ושום דבר לא עומד לקרות" – מספרת אחת הדיירות. "עבדו עלינו בעיניים. אם רק היינו יודעים שזה יהיה ככה, לא היינו נכנסים לזה. עדיף כבר את מה שהיה קודם. הבטיחו שתהיה תוצאה יפה. שמחנו. אבל היום אנחנו כבר לא יודעים מה יהיה".

מסתורי הכביסה מתפרקים ומסכנים את העוברים ושבים. צילום: שמואל סרדינס

"היו ספסלים בכניסה לבניין שהמבוגרים נהנו לשבת עליהם" – היא מוסיפה, "מסתורי הכביסה שעשויים מברזל הותקנו ברשלנות ונופלים ומסכנים את העוברים והשבים, בימי סערה הכניסה לחלק מהבניינים מוצפת ואין עם מי לדבר".

בבניין שממוקם בשכונה הוותיקה מתגוררות 32 משפחות ובהן קשישים ועולים חדשים, שכמעט ואבדה תקוותם. "אנחנו בקשר עם תרבות הדיור ושיקום שכונות, וכל מה שהם אומרים לנו זה 'חכו בסבלנות'. בסופו של יום זאת אוכלוסייה חלשה ומה אכפת להם? הם כנראה גרים במקום נורמלי".

"עדיף כבר את מה שהיה קודם". צילום: שמואל סרדינס

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר בתגובה: "במסגרת פרויקט שיקום שכונות, עלו  בעיות עם הקבלן המבצע עמו עמדנו בהתקשרות, ועל כן המשרד הוציא לו צו הפסקת עבודה, תוך יציאה מיידית למכרז עם קבלן חלופי שיסיים בהקדם האפשרי את העבודות, לשביעות רצונם של הדיירים.

באחת הדירות בבניין נגרמה  נזילה שטופלה זה מכבר על ידי המשרד לבקשתו. באם ישנן תקלות בדירות נוספות, משרד הבינוי והשיכון ישמח לעמוד לצד הדיירים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]