דג האינטיאס הענק מחוץ לחנותדג אינטיאס בגודל של כמעט 2 מטרים ומשקל של מעל ל-70 ק"ג, נתפס הלילה על ידי דייגים מול חופי אשדוד. 

הדג הובל לחנות הדגים ברובע ו', שם הוא הוצע למכירה. חלקו כבר נמכר לסושיה מוכרת והשאר יימכר לציבור הרחב.

אלפונסו, אחד מבעלי חנות "ברכת הים" מספר שמדובר בגודל חריג לדג מסוג זה, ואירוע שהוא נדיר באזורינו.

מהו דג האינטיאס?

האינטיאס, או שולה, כפי שמכנים אותו רבים, הוא ללא ספק הבן הבכור במשפחת הצניניתיים המוצלחת כל כך שכוללת גם את הטרחון, את הגמל ועוד רבים וטובים מדגי ארצנו. נקבת האינטיאס הבוגר גדולה מהזכר ואף מאריכה ימים ממנו. היא מגיעה לפריון בגיל 4, והזכר בגיל 5. אין מידע רב על תוחלת חייו של האינטיאס, אך מעריכים כי הוא יכול לחיות 17 שנים. והוא נפוץ בים התיכון כולו, בחופי מרוקו ופורטוגל, בצידה המזרחי של מרכז אמריקה – מפלורידה ועד ברזיל, בצפון אוסטרליה וכמובן סביב האי היפני, המוקיר אותו כל כך. האינטיאס הוא הגדול מבין הדגים במשפחת הצניניתיים. הוא יכול להגיע לאורך של 2 מטר ולמשקל של 80 קילוגרם, אם כי זה נדיר. האינטיאס הצעיר חי קרוב יותר לחוף ואוכל בעיקר דגים קטנים, והאינטיאס הבוגר לא בוחל בבן משפחתו, הטרחון. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]